Szczurek i Karnowski - prezydentami. Adamowicz i Jaworski wchodzą do drugiej tury. Znamy wstępne wyniki wyborów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.11.2014

Szczurek i Karnowski – prezydentami. Adamowicz i Jaworski wchodzą do drugiej tury. Wstępne wyniki wyborów

W Gdyni Wojciech Szczurek, w Sopocie Jacek Karnowski – to najprawdopodobniej zwycięzcy wyborów prezydenckich w pierwszej turze. Inaczej jest w Gdańsku. Tu prawdopodobnie czeka nas druga tura, w której spotkają się Paweł Adamowicz z PO i z PiS.

WyborydoPEwUK

Według wstępnych sondaży Wojciech Szczurek, dotychczasowy otrzymał prawie 80 proc. poparcia. W Sopocie uzyskał ponad 50 proc. poparcia. W Gdańsku dotychczasowy prezydent – Paweł Adamowicz, według danych sondażowych uzyskał około 48 proc. głosów, jego najgroźniejszy rywal – o połowę mniej. Oznacza to, że obaj kandydaci spotkają się w drugiej turze.

W Gdańsku zaskakująco dobry wynik uzyskała kandydatka Gdańska Obywatelskiego, Ewa Lieder – około 12 proc. głosów.

Z kolei kandydat SLD – Jarosław Szczukowski, który pomimo wsparcia ze strony partyjnych struktur, znalazł się na ostatnim miejscu w wyścigu do fotela prezydenta Gdańska. Jego wynik to zaledwie około 4 proc.

Oficjalne wyniki poznamy najpóźniej w środę. Wówczas także poznamy nowy skład Rady Miasta Gdańska, w także nową listę radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego. Druga tura wyborów za dwa tygodnie.

Autor

- publicysta Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>