Urzędnicy przekroczyli uprawnienia? Kulisy śledztwa ws. gdyńskiego lotniska | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.10.2017

Urzędnicy przekroczyli uprawnienia? Kulisy śledztwa ws. gdyńskiego lotniska

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku ujawnia kulisy śledztwa prowadzonego w sprawie Lotnika Gdynia Kosakowo.

Prokuratura nie analizuje wątku ewentualnego działania na niekorzyść gdańskiego lotniska. (Fot. Google Street View)

Specjalnie o tym śledztwie dla Gazety Bałtyckiej wypowiedziała się prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku:

– Prokuratura Rejonowa w Wejherowie wszczęła w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień  przez funkcjonariuszy publicznych z Urzędu Miasta Gdynia, mającego polegać na nieuzasadnionym uzyskaniu i wydatkowaniu niezgodnie z przeznaczeniem dotacji w kwocie 91 mln złotych na budowę  lotniska Gdynia Kosakowo, tj. o czyn  z art. 213  1 k.k. Dalsze czynności będą planowane po dokonaniu analizy wskazanych  dokumentów. Do chwili obecnej prokurator uzyskał  dokumenty z przeprowadzonej  w UM Gdynia przez Delegaturę w Gdańsku  realizacji inwestycji Portu Lotniczego Gdynia Kosakowo. Trwa jej analiza. Wystąpiono również o dokumenty  dotyczące  odbioru inwestycji do PINB w Gdyni  oraz do UM Gdynia o dokumenty związane z inwestycją.

Warto dodać, że nie obejmuje sprawdzenia, czy przedstawiciele miasta Gdyni odpowiadając za budowę lotniska w Gdyni, mogli jednocześnie działać na niekorzyść gdańskiego portu lotniczego.

Autor

- Zastępca Redaktora Naczelnego Gazety Bałtyckiej, dziennikarz śledczy. Specjalizuje się w tematyce społeczno-prawnej. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo. Jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>