Grand Prix Nordic Walking. Zawody sportowe w gdańskim Parku Reagana | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.08.2012

Nordic walking w gdańskim Parku Reagana

Mimo sezonu urlopowego blisko 130 uczestników chwyciło w sobotnie przedpołudnie za kijki i pomaszerowało w drugiej edycji Grand Prix Nordic Walking, którą organizuje od 2009 roku.

To już druga edycja Grand Prix Nordic Walking, którą organizuje od 2009 roku. (Fot. MOSiR)

Każdy ze startujących mógł wybrać najdogodniejszy dla siebie dystans do pokonania. Było to odpowiednio 6 lub 12 km. Część z uczestników przybyła do Gdańska z tak odległych miast, jak Kielce, Wiślinka, Zakopane, Żory.

Ale zanim kijkarze wyruszyli na trasę, odbyły się zajęcia dla najmłodszych w ramach Akademii Nordic Walking. Młodzi adepci przy każdej tegorocznej edycji mają okazję nauczyć się pierwszych kroków i zasad tej co raz popularniejszej dyscypliny. Wszystko pod okiem instruktorów. Dorośli również mogli liczyć porady, wypożyczyć kijki, a dodatkowo odbyć solidną rozgrzewkę przed startem w Parku Nadmorskim im. R. Reagana.

O 11 na trasę wyruszyli dorośli, w czterech kategoriach wiekowych. Każdy start to zdobyte punkty, które liczą się do klasyfikacji generalnej cyklu składającego się z trzech edycji.

  • Na dystansie 6 kilometrów, w grupie 18-34 lata najszybsza była Agnieszka Bryszkiewicz (46:58), która przybyła do Gdańska aż z Białegostoku. Wśród panów zwyciężył Paweł Chmielowski (40:41 / Gdańsk).
  • W kategorii 35-49 wygrała Katarzyna Nizioł (44:52 / Gdańsk) oraz Krzysztof Kozakowski (40:23 / Kwidzyn / Chodzezkijami.pl).
  • Wśród osób w wieku 50-64 lat najszybszą kobietą, podobnie jak w pierwszej edycji, okazała się Lucyna Prasek (45:40 / Gdynia / Body in Motion), a najszybciej maszerującym, również po raz drugi, Wacław Chmielowski (41:17 / Gdańsk).
  • W ostatniej grupie powyżej 65 najlepsi okazali się Barbara Latos (48:10 / Gdańsk) oraz Bolesław Sosnowski (44:55 / Gdańsk).

Dwa razy dłuższy dystans 12 kilometrów najszybciej pokonali:

  • 18-34 lata – Anna Sas-Bojarska (1:25:07 / Gdańsk / Body in Motion) oraz Jerzy Bojanowski (1:21:48 / Gdynia / nachodzie.pl)
  • 35-49 lat – Magdalena Rożyk (1:27:08 / Gdynia / Chodzezkijami.pl) oraz Adrian Tofil (1:15:30 / Gdynia)
  • 50-64 lata – Bożena Truchan-Bajer (1:25:18 / Frombork) oraz Mirosław Anaczkowski (1:17:35 / Sztum / LKS Zantyr)
  • powyżej 65 lat – Edward Łuczyński (1:30:05 / Gdańsk / Uniwersytet Gdański)

Nagradzanie uczestników miało przebieg dwuetapowy. Po dekoracji medalowej odbyło się losowanie 4 tabletów – głównych nagród w drugiej edycji GP Nordic Walking oraz dwóch dwuosobowych 24-godzinnych rejsów do Szwecji od Stena Line.
Elektroniczne gadżety trafiły w ręce Jerzego Piórkowskiego z Gdańska, Adriana Tofila z Gdyni, Mirosława Anaczkowskiego ze Sztumu i Jarosława Sokołowskiego z Gdańska. Zaś na wycieczkę promem wybiorą się: Paweł Szulc z Gdańska oraz Elżbieta Swobodzińska z Gdańska.

Na specjalne nagrody mogli liczyć również najmłodsi uczestnicy. Piątka z nich będzie mogła skorzystać z karnetów do placu zabaw Loopy’s World.

Kolejne imprezy nordic walking w sezonie 2012:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika