Nordic Walking w Gdańsku - Letnie Grand Prix | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 31.07.2012

Nordic Walking w Gdańsku – Letnie Grand Prix

Tegoroczne Grand Prix Nordic Walking, organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku przy współpracy Polskiej Federacji Nordic Walking, wystartowało wiosną. Ponad 200 osób pomaszerowało z kijkami w ramach akcji „Marsz po oddech”, w ramach której osoby dotknięte tą chorobą realizują rehabilitację wzmacniającą układ oddechowy.

Rusza druga edycja zawodów Grand Prix Nordic Walking, która odbędzie się w Gdańsku. (Fot. MOSiR Gdańsk)

Teraz przed nami druga edycja tych popularnych zawodów. Spotykamy się 4 sierpnia, tradycyjnie w (na wysokości ul. Dąbrowszczaków).

Trasa tegorocznego Grand Prix Nordic Walking

W tym roku wprowadzono klika, które powinny spowodować jeszcze większe zainteresowanie amatorów marszów z kijkami. Nowością w odniesieniu do ub. r. są dystanse, jakie mają do pokonania uczestnicy imprezy. Do wyboru jest trasa 6. i 12. kilometrowa (odpowiednio 2 lub 4 pętle po 3 km).

Modyfikacji uległy również kategorie wiekowe. Są teraz cztery przedziały:

  • od 18 do 34 lat
  • od 35 do 49 lat
  • od 50 do 64 lat
  • powyżej 65 roku życia

Na wszystkich uczestników czekają oczywiście atrakcyjne nagrody, a wśród nich cztery tablety, cztery rejsy do Szwecji promem Stena Line oraz 4 wejściówki do Centrum U7, których szansę wylosowania będzie miał każdy, kto ukończy zawody.

Chcemy również zarazić aktywnością „kijkową” najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy akademię nordic walking. Dzieci i młodzież pod okiem instruktorów będą mogli doskonalić technikę i umiejętności na specjalnie dobranej trasie, a ponadto wygrać jeden z pięciu karnetów do Loopy’s World.

Wspomniana druga edycja Grand Prix Nordic Walking to jedna z czterech imprez zaplanowanych przez MOSiR. W sezonie 2012 do tego sztandarowego projektu dołączy również nowość, Maraton Nordic Walking. To oferta dla tych, którzy chcieliby sprawdzić się na dłuższym dystansie.

Terminy kolejnych imprez:

  • Maraton Nordic Walking, Światowy Dzień Serca – 28-30.09.2012, Park Nadmorski im. R. Reagana
  • Grand Prix Nordic Walking /III edycja/ – 13.10.2012, Park Nadmorski im. R. Reagana

Organizatorem przedsięwzięcia jest MOSiR w Gdańsku.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika