Wydarzenia muzyczne listopada | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.11.2013

Wydarzenia muzyczne listopada

Mimo że coraz częściej jesienna pogoda psuje samopoczucie, w bardzo łatwy sposób możecie je sobie poprawić, bowiem koncertów w Trójmieście nie brakuje. Wśród nadchodzących imprez każdy znajdzie gatunek odpowiedni dla siebie. Zaczynając od rocka, a kończąc na muzyce jazzowej.

Piersi

Już 8 listopada fanów rockowych brzmień czeka niezła gratka. W sopockim klubie „Scena” wystąpi zespół „IRA”. Kapela już od 1987 roku rozgrzewa publiczność żwawymi gitarowymi riffami i poruszającymi tekstami. Występ rozpoczyna się o godzinie 22:00, a bilet można nabyć za 48 złotych. Jednak to nie jedyny koncert tego dnia. W Gdyńskim „Uchu” o 19:00 wystąpi w ramach trasy AbracadabraGothic Tour zespół „Closterkeller”. Wokalistka AnjaOrthodox posiada charakterystyczny, głęboki głos który uczynił grupę jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiego rocka klimatycznego. Brzmienie „Closterkellera” zapewne nie spodoba się każdemu, ale dla prawdziwych fanów wydatek rzędu 30-35 złotych da się znieść.

Luxtorpeda

10 listopada „Ucho” będzie rozbrzmiewać głosem Marii Peszek oraz jej zespołu. Artystka zaśpiewa kawałki ze swojej płyty „Jezus Maria Peszek”. Występy w ramach tej płyty były istnymi petardami i mam nadzieję, że również w Gdyni wokalista pokaże na co ją stać. Bilety można nabyć między innymi w Empikach i gdyńskim Multikinie w cenie 50 złotych lub 55 złotych w dniu koncertu.

Jezus Maria Peszek17 listopada do gdańskiego „Parlamentu” zawitają chłopaki z zespołu „Piersi”, czyli twórcy hitu „Bałkanica”, który pojawia się na każdej imprezie. Jedyną przeszkodą jest chyba dzień koncertu (niedziela), ale dla wprawionych i to nie będzie przeszkodą. Bilety w cenie od 32 złote w przedsprzedaży do 40 złotych w dniu koncertu. O 20:00 zacznie się zabawa na całego i przez całą noc.

2 w gdyńskim „Uchu” wystąpi jazzowa wokalistka Aga Zaryan. Zaśpiewa w ramach międzynarodowej trasy „Remembering Nina &Abbey. Podczas występu, artystka zaśpiewa piosenki Niny Simone oraz Abbey Lincoln. Cena biletów co prawda może nieco odstrszyć (80-90 złote) ale wszyscy wielbicieli jazzowego głosu Agi Zaryan z pewnością do „Ucha” przybędą.

W Andrzejkowy weekend wystąpią zespoły „Luxtorpeda” (29.11) oraz „Dr. Hackenbush” (30.11). Oba koncerty odbędą się w klubie „Ucho”, w którym jak widać wiele się dzieje. „Luxtorpeda” zagra utwory z ich ostatnie płyty pt. Robaki. Supportem będzie kapela „Polska B”. Wejście na koncert to wydatek 30-40 złotych. Następnego dnia określany mianem solid rocka (mieszanka punk i hard rocka) „Dr. Hackenbush”. Każdy Andrzej będzie mógł sobie tego dnia zrobić miły prezent imieninowy za jedyne 30 złotych.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika