53. Bieg Westerplatte. Ruszyły zapisy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.06.2015

53. Bieg Westerplatte. Ruszyły zapisy

Wystartowały zapisy do 53. Biegu Westerplatte, który odbędzie się 12 września 2015 roku. W tym roku organizatorzy przewidzieli 3900 miejsc startowych.

53. Bieg Westerplatte. Ruszyły zapisy

Zgłoszenia można dokonać na stronie www.sts-timing.pl/westerplatte do dnia 28 sierpnia do godziny 23.59. wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego należy dokonać opłaty startowej w wysokości 30 PLN.

Bieg_Westerplatte_mapaBieg jest najstarszą imprezą biegową w Polsce, na stałe wpisaną w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych.

Trasa 10-kilometrowego biegu w tegorocznej edycji ulegnie – w porównaniu do ubiegłorocznej – niewielkiej korekcie, która pozwoli na uzyskanie atestu PZLA. Start i meta będą miały miejsce na Westerplatte, u stóp pomnika upamiętniającego polskich obrońców wybrzeża we wrześniu 1939 roku. Pula nagród w biegu wyniesie łącznie 20.000 PLN.

Każdy uczestnik uhonorowany zostanie okazałym, pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy, a w pakiecie finiszera znajdzie się koszulka, której rozmiar można wybrać w momencie wypełniania formularza zgłoszeniowego.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika