Anastasi przedłużył kontrakt | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.04.2017

Anastasi przedłużył kontrakt

Trener Andrea poprowadzi drużynę LOTOSU Trefla w sezonie 2017/2018. Włoch z gdańskim zespołem związany jest już od 2014 roku, a przed kolejnymi rozgrywkami podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o 12 miesięcy.

Andrea objął Trefl przed sezon 2014/2015. Rozgrywki te były rekordowe dla gdańszczan, którzy po raz pierwszy w swojej historii stanęli na drugim stopniu podium PlusLigi, a także wywalczyli Puchar Polski, a po letniej przerwie dołożyli Superpuchar. W kolejnym sezonie żółto-czarni awansowali do najlepszej dwunastki elitarnej Ligi Mistrzów, a zmagania na podwórku krajowym zakończyli na czwartej pozycji. Przed sezonem 2016/2017 drużyna została przebudowana i coraz ważniejszą rolę w zespole zaczęli odgrywać młodzi, zbierający boiskowe doświadczenie zawodnicy.

System szkolenia młodzieży, jaki mamy w LOTOSIE Treflu, już od lat owocował sukcesami w młodszych kategoriach wiekowych, a teraz procentuje także w postaci coraz większej liczby zawodników, którzy wychowali się w naszych strukturach i zaczynają swoją przygodę z seniorską siatkówką. By te talenty mogły dalej się rozwijać i z dnia na dzień podnosić poziom swoich umiejętności, potrzebny jest trener, który odpowiednio je poprowadzi. Bez zwątpienia takim szkoleniowcem jest Andrea Anastasi. Musimy też pamiętać, że Trefl cały czas jest młodym klubem, który dopiero się uczy gry na najwyższym poziomie – tak jak uczą się tego Bartosz Pietruczuk, Szymon Jakubiszak, czy Fabian Majcherski. Trener Andrea nie tylko zawodników kieruje we właściwą stronę rozwoju siatkarskiego, ale pokazuje też wiele istotnych kwestii wpływających na rozwój całej naszej organizacji. Wierzę, że z udziałem trenera Andrei Anastasiego my jako klub, podobnie jak cała drużyna i każdy zawodnik z osobna, będziemy się stale rozwijać – mówi Dariusz Gadomski, prezes LOTOSU Trefla Gdańsk.

Rozgrywki 2017/2018 będą czwartym sezonem Andrei Anastasiego spędzonym w żółto-czarnych barwach. Do tej pory jeszcze żaden szkoleniowiec nie był związany z LOTOSEM Treflem tak długo.

Zdecydowanie wierzę w projekt, który rozpoczęliśmy trzy lata temu i bardzo się cieszę, że zostaję w Gdańsku. Jesteśmy na właściwej drodze, by budować tu coraz lepszą drużynę, a także rozwijać zainteresowanie siatkówką wśród kibiców i całej gamy instytucji i osób nas wspierających. W naszych szeregach mamy wielu wspaniałych młodych graczy – zarówno w Młodej Lidze, jak i pierwszym zespole – którzy pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jestem dumny z ich codziennej, ciężkiej pracy, dzięki której dalej się rozwijają i podnoszą swoje kwalifikacje. Mijający sezon nie był taki, jakiego oczekiwaliśmy, ale moim celem jest krok po kroku budować drużynę, która pomimo niższego budżetu niż w przypadku topowych zespołów będzie nawiązywać walkę z każdym przeciwnikiem. Bardzo się cieszę, że klub powierzył mi tę misję, by dalej prowadzić ten projekt – powiedział trener Andrea Anastasi.

Nowy kontrakt został podpisany na rok, z możliwością przedłużenia o 12 miesięcy.

[źródło: Biuro Prasowe Trefl Gdańsk]

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika