ATP Barcelona: Kubot i Przysiężny wyeliminowani | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.04.2014

ATP Barcelona: Kubot i Przysiężny wyeliminowani

Łukasz i Michał Przysiężny przegrali w błyskawicznym tempie swoje mecze w rozpoczętym dzisiaj turnieju w Barcelonie. Przysiężny może więc pakować już swoje rzeczy, natomiast weźmie jeszcze udział w grze podwójnej.

ATPBarcelona2014

Przysiężny wyszedł na kort jako pierwszy z Polaków. Przegrał w dwóch setach z Rosjaninem Teimurazem Gabaszwilim 3:6, 4:6. Nasz rodak przełamał w całym spotkaniu jeden raz rywala, natomiast sam stracił trzykrotnie swoje podanie. Gabaszwili wykorzystał piłkę meczową już przy pierwszej okazji. Obaj spędzili na korcie 71 minut.

To już dziesiąta porażka singlowa z rzędu Przysiężnego w tym sezonie (dwunasta w ogóle). Co więcej, wygrał on tylko raz w 2014 roku, pokonując w Horacio Zeballosa 3:0.

Drugim i ostatnim reprezentantem Biało-Czerwonych w poniedziałkowych zmaganiach był Kubot. Zwycięzca wielkoszlemowego 2014 w deblu nie miał nic do powiedzenia w pojedynku z Hiszpanem Roberto Bautistą-Agutem. Przegrał 1:6, 0:6, tym samym notując w całej rywalizacji jednego gema! W drugiej partii zgromadził on jedynie sześć punktów, przegrywając dwa ostatnie gemy do 0. trwało 62 minuty.

wystąpi jeszcze w grze podwójnej wespół ze Robertem Lindstedtem. Polsko-szwedzki duet zmierzy się na starcie z hiszpańską parą, tj. Marcel Granollers-Pujol i Marc Lopez.

W katalońskich rozgrywkach zagra ponadto Jerzy Janowicz, który jest rozstawiony z numerem 7 (ma więc tzw. wolny los w pierwszej rundzie). Łodzianin nie zna wciąż swojego przeciwnika w drugiej rundzie, lecz wiadomo, że będzie nim albo Austriak Jürgen Melzer, albo Kazach Michaił Kukuszkin. Jego mecz odbędzie się w środę.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>