ATP Monte Carlo: trzech Polaków rozpoczyna zawody | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.04.2014

ATP Monte Carlo: trzech Polaków rozpoczyna zawody

Jerzy oraz Mariusz Fyrstenberg i Matkowski wystąpią jutro po raz pierwszy w tym sezonie na ceglanej mączce w Monte Carlo. Wczoraj w decydującej rundzie kwalifikacji do turnieju odpadł Łukasz Kubot, w rezultacie czego weźmie udział tylko w grze podwójnej. W sumie czterech Polaków przystąpi do premierowych zawodów rangi ATP World Tour Masters 1000 w Europie w tym sezonie.

PolacyTenisMonteCarlo

nie jest rozstawiony i rozpocznie od pierwszej rundy. Jego rywalem będzie Francuz Michaël Llodra, który awansował do drabinki głównej z kwalifikacji (pokonał w nich m.in. Michała Przysiężnego). Llodra w Monako wystąpił po blisko dwumiesięcznej absencji. Polak jest faworytem tego pojedynku, ale nie można zapominać o tym, że przegrał on ostatnie pięć spotkań. Poza tym po raz pierwszy zagra w obecnym sezonie na mączce. Obaj panowie zmierzą się na korcie nr 2 (nie ma tam kamer) i będzie to pierwsze starcie pomiędzy nimi w karierze. Mecz ten jest zaplanowany na godz. 10.30. Jeśli łodzianin pokona Llodrę, to w następnej rundzie jego przeciwnikiem będzie Lukas Rosol. W przypadku pokonania Czecha Janowicz w trzeciej rundzie może trafić na Rogera Federera.

Na korcie nr 9 jako ostatni (czwarci) wystąpi duet Fyrstenberg-Matkowski. Polska para będzie rywalizować z parą hiszpańską, tj. Marcelem Granollersem-Pujolem i Marcem Lopezem. Jak dotąd z Hiszpanami mierzyli się czterokrotnie i statystyka przemawia na korzyść naszych rodaków, prowadzą bowiem 3:1. Co ciekawe, aż trzy razy trafili oni na siebie w zeszłym roku. Na ceglanej mączce zawsze lepsi okazywali się Fyrstenberg z Matkowskim. W tym sezonie Fyrstenberg i Matkowski zagrają po raz pierwszy na ww. nawierzchni. Ostatnio rywalizowali na clayu w lipcu 2013 roku. Granollers-Pujol i Marc Lopez natomiast mają za sobą trzy turnieje w tym roku na mączce (Vina Del Mar, Buenos Aires, Rio de Janeiro). W poprzedniej edycji ATP Monte Carlo Polacy, jak i Hiszpanie odpadli już w pierwszej rundzie. Na zwycięzców wtorkowego pojedynku czekają już Serb Nenad Zimonjić i Kanadyjczyk Daniel Nestor (rozstawieni z numerem 5).

Łukaszowi Kubotowi nie powiodło się w eliminacjach do turnieju w singlu, zatem przystąpi on jedynie do debla. Zwycięzca gry podwójnej Australian Open wespół z Robertem Lindstedtem czeka na lepszego w spotkaniu pomiędzy parą Bopanna-Qureshi a Knowle-Pospisil. Polsko-szwedzki duet jest rozstawiony, dlatego rozpoczyna zmagania od 1/8. Obaj zagrają ze sobą w parze na mączce po raz pierwszy.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika