Carmont Baja Drawsko 2016 | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.04.2016

Carmont Baja Drawsko 2016

i Janusz Jandrowicz wygrywają Carmont Baja Drawsko 2016 w grupie aut seryjnych.

rajd_drawsko-1

Zamiana Toyoty Hilux T1, którą dwukrotnie w ostatnich latach zwyciężali Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, na Toyotę Land Cruiser T2 nie wywarła na nich żadnego wrażenia. i Janusz Jandrowicz znów stanęli na najwyższym stopniu podium – w rajdzie Carmont Baja Drawsko zwyciężyli w grupie aut seryjnych.

Dla zawodników zawody rozegrane na drawskim poligonie miały być jedynie treningiem i zarazem sprawdzianem ich auta przed startem w lipcowym maratonie Silk Way Rally. Egzamin wypadł nadspodziewanie dobrze, a jego wyniki zaskoczyły nawet samą załogę.

– Poszło idealnie, bo wygraliśmy grupę T2, a… nie mieliśmy tego w planie – mówi Paweł Molgo. – I mówię to bez żadnej kokieterii. Nie zakładaliśmy walki o czołowe pozycje, mając świadomość, że startujemy autem, którego przeznaczeniem nie są trasy mistrzostw Polski, lecz długie, maratońskie odcinki na pustyni. Okazało się jednak, że nasza Toyota Land Cruiser na drawskim poligonie czuje się równie znakomicie jak na afrykańskich wydmach. Wynik uważam za rewelacyjny. Auto zdało egzamin, my również nie zawiedliśmy, co oznacza – przynajmniej w teorii – że jesteśmy przygotowani do startu w Silk Way Rally 2016.

Szczegóły na portalu: Moto Replika

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika