Gdańscy siatkarze bez wsparcia. Lotos wycofał się z umowy sponsorskiej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.09.2017

Gdańscy siatkarze bez wsparcia. Lotos wycofał się z umowy sponsorskiej

Siatkarze Trefla Gdańsk nie będą sponsorowani dłużej przez koncern Lotos. Firma wspomagała klub kwotą kilku milionów złotych.

Do tej pory Lotos cyklicznie, od sezonu 2009/200 wspierał drużynę z Gdańska. Siatkarze w tym okresie zdobyli wicemistrzostwo Polski, Superpuchar Polski oraz zagrali w Lidze Mistrzów. Teraz, na miesiąc przed rozpoczęciem sezonu rozgrywek, drużyna straciła swojego głównego, dużego sponsora.

R1; Decyzja, którą musieliśmy podjąć, nie była łatwa. Przede wszystkim dlatego, że był to okres dwustronnej, dobrej współpracy. Jednak po wnikliwym przeanalizowaniu wszystkich czynników, uwzględniając rachunek ekonomiczny i realizację celów biznesowych firmy, zdecydowaliśmy o nieprzedłużaniu na kolejny sezon umowy sponsoringowej z Treflem Gdańsk R1; poinformował dyrektor. marketingu Lotosu, Witold Pasek.

Gdański klub w odpowiedzi zamieścił oświadczenie:

„W związku z informacjami pojawiającymi się w mediach odnośnie dalszej współpracy klubu Trefl Gdańsk SA z Grupą Lotos SA, informujemy, że dopóki nie zostanie zebrana pełna wiedza na temat zaistniałej sytuacji oraz dalszych działań, nie będziemy komentować pojawiających się wiadomości. Podejmowane obecnie decyzje są decyzjami strategicznymi, więc na wszelkie pytania przedstawiciele Zarządu będą odpowiadać po spotkaniu właścicieli i Rady Nadzorczej, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Prosimy przedstawicieli mediów, kibiców oraz całe nasze otoczenie o cierpliwość, co pozwoli nam na zajęcie stanowiska w sprawie po kompleksowym zebraniu wszystkich informacji oraz dogłębnej analizie zaistniałej sytuacji”.

Lotos dalej będzie wspierał reprezentację Polski w piłce nożnej, w skokach narciarskich i  w rajdach samochodowych.

Autor

- dziennikarz, publicysta, bibliotekarz, animator kultury oraz nauczyciel. Popularyzator czytelnictwa i nauki. Z zamiłowania oddaje się lekturze, grom komputerowym oraz spacerom po dalekich krainach.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Mario pisze:

    Lotos – dobra zmiana potrzebuje kasy na inne cele – Rydzykow, 500 plusy roznej masci i Pis-owska Kurska pseudo polnocnokoreanska TV. Co za kraj. Proponuje kibicom siatkowki bojkot stacji Lotosu.

  2. krystynagda pisze:

    Wstyd „Lotos”! Jesteście firmą z Gdańska i rezygnujecie ze wsparcia rodzimego zespołu. Większy splendor wspierać reprezentację!Nie mam nic przeciwko reprezentacji,też jestem jej kibicem ale to nie w porządku nie wesprzeć rodzimego klubu. Faktycznie,przestanę tankować na Waszych stacjach…też nie będę Was dofinansowywać. Popieram bojkot stacji Lotos.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika