Khalidov zwycięski w walce wieczoru KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.05.2017

Khalidov zwycięski w walce wieczoru KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym

W walce wieczoru gali 39: Colosseum, w okrągłej klatce organizacji zmierzyli się z sobą dwaj aktualni czempioni! Mamed Khalidov, mistrz kategorii średniej stanął do boju z Borysem Mańkowskim, mistrzem kategorii półśredniej.

Z dużym respektem podeszli do siebie obaj zawodnicy i całą pierwszą rundę spędzili w stójce wymieniając pojedyncze ciosy i kopnięcia. Mańkowski próbował skracać dystans i atakować szybkimi uderzeniami. Mamed natomiast rewanżował się precyzyjnymi kopnięciami. W trzeciej odsłonie obaj zawodnicy pokazali niesamowite serce do walki, a na minutę przed końcem pojedynku Khalidov udanie przeniósł starcie do parteru.

Ostatecznie po piętnastu minutach świetnej walki sędziowie wskazali zwycięzcą Mameda Khalidova.

Mariusz Pudzianowski vs. Tyberiusz Kowalczyk

W drugiej walce wieczoru gali 39: Colosseum doszło do starcia dwóch byłych strongmanów, którzy przez wiele lat rywalizowali w zawodach najsilniejszych ludzi na świecie.

„Pudzian” od początku starcia okopywał prawą nogę rywala i systematycznie zdobywał przewagę w stójce. Mimo mocnych ciosów ze strony Kowalczyka, w drugiej odsłonie taktyka Mariusza przyniosła efekty i po tym, jak walka trafiła do parteru, Tyberiusz Kowalczyk poddał się pod nawałnicą ciosów „Dominatora”.

„Popek Monster” vs. Robert Burneika

Udanie powrócił do klatki KSW „Popek Monster”, który dosłownie w minutę brutalnie zastopował ciosami Roberta Burneikę. Tym samym raper odniósł swoje pierwszej zwycięstwo w organizacji KSW.

Fernando Rodrigues Jr. vs. Marcin Różalski

Błyskawicznie i niesamowicie zakończyła się walka o pas wagi ciężkiej KSW. Po kilku mocnych wymianach Marcin Różalski trafił czysto mistrza, nokautując go i posyłając na deski. I tak, dosłownie po 16 sekundach starcia, Marcin Różalski zdobył pas królewskiej kategorii wagowej.

Tomasz Narkun vs. Marcin Wójcik

W czwartym mistrzowskim starciu podczas gali 39: Colosseum, Tomasz Narkun nie dał większych szans Marcinowi Wójcikowi i po tym jak w pierwszej rundzie walka trafiła do parteru zmusił do poddania swojego rywala. Tym samym pas mistrzowski wagi półciężkiej pozostał na biodrach aktualnego mistrza.

Łukasz Jurkowski vs. Rameau Thierry Sokoudjou

Na ten powrót polskie MMA musiało czekać prawie sześć długich lat. W końcu jednak Łukasz Jurkowski stanął do walki w okrągłej klatce z Rameau Thierry Sokoudjou i zdecydowanie nie był to dla niego łatwy pojedynek.

W pierwszej rundzie zawodnicy podeszli do siebie badawczo, jednak w drugiej odsłonie to Sokoudjou zdobył przewagę, a Łukasz przeżywał trudne momenty. W trzeciej rundzie „Juras” zaczął skutecznie punktować swojego rywala ciosami prostymi i był zdecydowanie lepszy w wymianach bokserskich. W końcu, po piętnastu minutach walki, sędziowie orzekli zwycięstwo Łukasza Jurkowskiego.

Mateusz Gamrot vs. Norman Parke

Niezwykle trudne warunki postawili sobie Mateusz Gamrot i Norman Parke w walce o mistrzowski pas wagi lekkiej. W zaciekłym i wyrównanym boju, żaden fighter nie zdobył jednak zdecydowanej przewagi nad przeciwnikiem i chociaż „Gamer” próbował przenosić walkę do parteru, w którym czuje się najlepiej, Norman Parke udanie bronił jego ataki. Ostatecznie kibice zgromadzeni na PGE Narodowym zobaczyli pełne trzy rundy starcia, po których sędziowie orzekli zwycięstwo Polaka. Tym samym Mateusz Gamrot drugi raz obronił mistrzowski pas KSW.

Marcin Wrzosek vs Kleber Koike Erbs

W drugim starciu o mistrzowski pas, do którego doszło podczas gali 39: Colosseum, kibice zobaczyli prawdziwe zderzenie dwóch odmiennych stylów walki. Marcin Wrzosek próbował utrzymywać walkę w stójce i zadawał mocne ciosy swojemu rywalowi, jednak Kleberowi Koike Erbstowi udawało się przenosić starcie do parteru, gdzie poszukiwał prób poddań i zdecydowanie dominował nad swoim przeciwnikiem.

Ostatecznie na przestrzeni trzech rund, to Kleber Koike Erbst okazał się lepszy i odebrał pas mistrzowski wagi piórkowej Marcinowi Wrzoskowi.

Michał Kita vs. Michał Andryszak

Od mocnych ciosów i kopnięć rozpoczął się pierwszy pojedynek w wadze ciężkiej na 39: Colosseum. Po kilku kolanach, które wyprowadził Michał Andryszak, starcie szybko trafiło do parteru, gdzie popularny „Longer” duszeniem zakończył pojedynek i dopisał do swojego rekordu kolejne zwycięstwo przed czasem.

Damian Janikowski vs. Julio Gallegos

Damian Janikowski nie mógł sobie wymarzyć piękniejszego debiutu w MMA. Medalista olimpijski w zapasach już w pierwszej rundzie starcia wyprowadził potężne kolano, po którym jego przeciwnik znalazł się na ziemi. Tam Damian mocnymi ciosami dokończył dzieła zniszczenia i nie pozostawił sędziemu innego wyjścia, jak tylko przerwanie pojedynku.

Ariane Lipski vs. Diana Belbita

Ariane Lipski i Diana Belbita wspaniale rozgrzały publiczność zgromadzoną na PGE Narodowym. Obie zawodniczki zaprezentowały piękną walkę w stójce, w której wymieniały się potężnymi ciosami i kopnięciami. Pod koniec pierwszej rundy Ariane przeniosła starcie do parteru, a tam, dosłownie na chwilę przed kończącym gongiem, zmusiła do poddania swoją przeciwniczkę i zdobyła pierwszy, historyczny pas w wadze muszej kobiet.

[źródło: Biuro Prasowe KSW]

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika