Kolejny etap rozgrywek Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.04.2016
Sport | Autor: Redakcja

Kolejny etap rozgrywek Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego

W sobotnie popołudnie 16 kwietnia zakończył się II turniej Polskiej Ligi Tradycyjnego ORLEN 2016, który rozegrano w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle pod Warszawą. Tym razem wśród kobiet tryumfowała Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki), a wśród mężczyzn zwycięzcą został Damian Pawlik (KK Pruszków). Rywalizacji ligowej towarzyszyły rozgrywki dzieci i juniorów w III Pucharze „Warsa i Sawy”.

karateMaria Depta i Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) ponownie spotkały się w finale rozgrywek ligowych. Tym razem zakończenie było jednak inne – zwyciężyła Maria Depta. Po dwóch turniejach obie zawodniczki zgromadziły po 15 punktów! Walka finałowa do najłatwiejszych nie należała, jak oceniła tryumfatorka: „To był kolejny ciężki bój. W finale z Agnieszką walczyło mi się wyjątkowo ciężko, starcie wymagało ode mnie dobrego przygotowania kondycyjnego i technicznego. Fajnie, że jest remis, bo wszystko wyjaśni się w Lublinie podczas finału. Dziękuję Agnieszce za tę walkę!”

Alicja Zalecińska z Kluczborskiego Klubu ponownie wywalczyła trzecią lokatę i dzięki temu ma na swoim koncie 12 punktów.

Rywalizację mężczyzn zakończyła bardzo ciekawa walka finałowa pomiędzy Damianem Pawlikiem a Michałem Sową (MUKS Bytom). Skuteczne i efektowne akcje w wykonaniu Damian Pawlika przyniosły mu zwycięstwo i 8 punktów. Liderem ligi został jednak Michał Sowa, który kolejny już raz walczył w finale i zgromadził 14 punktów!
„Ligę traktuję jako część przygotowań do mistrzostw Polski i mistrzostw świata. Jestem zadowolony z dzisiejszego startu i liczę na równie dobry start w finałowym turnieju. Dziękuję swojemu trenerowi Jerzemu Szcząchorowi oraz kolegom i koleżankom z klubu” – podsumował Damian Pawlik.

A Michał Sowa przed turniejem powiedział: „Ligę odbieram jako szansę: szansę na zmierzenie się z jednymi z najlepszych zawodników na świecie, szansę na w karate, a przede wszystkim jako szansę na reprezentowanie Polski na imprezie najwyższej rangi”.
Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) ponownie zajął trzecie miejsce. W klasyfikacji punktowej po dwóch turniejach wraz z Rafałem Wajdą (Krakowski KKT) mają po 12 punktów i drugą lokatę.

Ostatnie starcie wyłoni zwycięzców ORLEN 2016! Finałowy III turniej Polskiej Ligi Tradycyjnego ORLEN 2016 rozegrany zostanie 30 kwietnia w Lublinie, w Centrum Spotkania Kultur (ul. Plac Teatralny 1).

W tym roku celem jest wyłonienie reprezentacji Polski na VII Puchar Europy w Tradycyjnym 2016, który rozegrany zostanie 28 maja br. w Dojo – Stara Wieś.

Włodzimierz Kwieciński, prezes Polskiego Związku Tradycyjnego po I turnieju o tegorocznych rozgrywkach powiedział: „Nastąpiła wymiana pokoleniowa. Dla mnie to trzecie pokolenie zawodników. Bardzo się cieszę z tego, że nie ma pustej przestrzeni. Doświadczonych i utytułowanych karateków, którzy z różnych względów nie mogą startować, zastępuje pokolenie młodych utalentowanych zawodników”.

Wyniki II turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016
Kobiety:
1. Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 8 p.
2. Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) – 7 p.
3. Alicja Zalecińska (Kluczborski KK) – 6 p.
4. Klaudia Piórek (AKT „Samuraj” Gniezno) – 5 p.
5. Aleksandra Gorzka (KK Pruszków) – 4 p.
6. Klaudia Mleko (Krakowski KKT) – 3 p.
7. Maria Mielnik (Krakowski KKT) – 2 p.
8. Nikoletta Dzióba (KKT Polkowice-Lubin) – 1 p.

Mężczyźni:
1. Damian Pawlik (KK Pruszków) – 8 p.
2. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 7 p.
3. Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 6 p.
4. Jakub Malicki (UKS Budo Grodzisk Mazowiecki) – 5 p.
5. Rafał Wajda (Krakowski KKT)  – 4 p.
6. Konrad Kardas (KS „Pszczółka” KT Wieluń) – 3 p.
7. Dawid Rojowski (Kluczborski KK)  – 2 p.
8. Maciej Szcząchor (KK Pruszków) – 1 p.

Klasyfikacja punktowa po dwóch turniejach ORLEN 2016
Kobiety:
1.-2.
Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 15 p.
Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) – 15 p.
3. Alicja Zalecińska (Kluczborski KK) – 12 p.
4. Klaudia Piórek (AKT „Samuraj” Gniezno) – 10 p.
5. Aleksandra Gorzka (KK Pruszków) – 8 p.
6. Klaudia Mleko (Krakowski KKT) – 6 p.
7.-8.
Nikoletta Dzióba (KKT Polkowice-Lubin) – 3 p.
Maria Mielnik (Krakowski KKT) – 3 p.

Mężczyźni:
1. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 14 p.
2.-3.
Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 12 p.
Rafał Wajda (Krakowski KKT) – 12 p.
4. Damian Pawlik (KK Pruszków) – 11 p.
5.-7.
Jakub Malicki (UKS Budo Grodzisk Mazowiecki) – 7 p.
Konrad Kardas (KS „Pszczółka” KT Wieluń) – 7 p.
Dawid Rojowski (Kluczborski KK) – 7 p.
8. Maciej Szcząchor (KK Pruszków) – 2 p.

Polski Związek Karate Tradycyjnego

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika