„KSW 39. Coloseum” z 55 tys. widzów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.05.2017

„KSW 39. Coloseum” z 55 tys. widzów

Już w najbliższą sobotę, 27 maja, na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się jedno z największych wydarzeń w światowej historii MMA. „KSW 39. Coloseum” zgromadzi 55 tys. widzów – to plasuje galę w trójce największych pod kątem publiczności sportowych imprez, jakie miały miejsce we współczesnej Polsce (po meczu siatkówki Polska–Serbia w 204 r., z udziałem 62 tys. kibiców oraz meczu otwarcia EURO 2012, gdzie starcie Polski z Grecją w piłce nożnej obejrzało blisko 57 tysięcy osób).

Dodatkowe miliony obejrzą widowisko przed ekranami – walki transmitować będą telewizje w 36 krajach, a transmisja online dostępna jest na całym świecie, na 4 kontynentach, na www.kswtv.com. W karcie walk znalazło się jedenaście pojedynków, a w walce wieczoru zmierzą się dwaj niepokonani mistrzowie: Mamed Khalidov i Borys Mańkowski. W Polsce Galę KSW pokaże m.in. Cyfrowy . Eventowo organizację wydarzenia wspiera agencja MyLand, odpowiedzialna za gale KSW od 10 lat.

  • KSW 39 Colosseum – pojedynek gigantów

„KSW 39 Colosseum” to jedno z największych wydarzeń na świecie w historii mieszanych sztuk walki. Ogromne audytorium PGE Stadionu Narodowego w Warszawie i gwiazdorska karta walk gwarantują niesamowite sportowe emocje. W klatce zmierzą się najlepsi i najbardziej widowiskowi wojownicy federacji KSW, m.in. i Tyberiusz Kowalczyk, Fernando Rodrigues Jr. i Marcin Różalski, Popek Monster i Robert Burneika, Karol Bedorf i Michał Kita, Łukasz „Juras” Jurkowski, Mateusz Gamrot czy Damian Janikowski.
W walce wieczoru zobaczymy pojedynek mistrzów Mameda Khalidova i Borysa Mańkowskiego. Stawką pięciu starć będą pasy mistrzowskie KSW.

  • Jedno z największych wydarzeń sportowych w Polsce

Po roku 2010 w naszym kraju odbyło się sporo ciekawych i prestiżowych wydarzeń sportowych, które przyciągnęły na trybuny różnych obiektów dziesiątki tysięcy kibiców. W świecie sportów walki największym jak do tej pory wydarzeniem było starcie Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką. Galę na nowym stadionie we Wrocławiu obejrzało 42 tysiące kibiców.

Rekord rekordów w Polsce pod względem liczby widzów padł 30 sierpnia 2014 roku podczas meczu siatkówki Polska – Serbia. Była to inauguracja mistrzostw świata, która przyciągnęła na PGE Narodowy w Warszawie 62 tysiące kibiców. Na drugim miejscu znalazł się oczywiście mecz otwarcia EURO 2012. Starcie Polski z Grecją w piłce nożnej, które również odbyło się na PGE Narodowym, obejrzało blisko 57 tysięcy kibiców. Również popularna nad Wisłą nie może pochwalić się aż takimi osiągnięciami jak futbol czy . Maksymalnie podczas meczów Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 na trybunach zasiadło kilkanaście tysięcy widzów.

Co ciekawe, jednym z najchętniej oglądanych meczów piłki ręcznej w Polsce było starcie pomiędzy Vive Tauron Kielce i Paris Saint Germain HB, które odbyło się w roku 2015 i zgromadziło w krakowskiej Tauron Arenie 15 300 widzów.

  • 39. KSW – w pierwszej trójce największych gal MMA w światowej historii

Rekord padł w czasach dla MMA „prehistorycznych”, w 2002 roku w Japonii – galę Pride obejrzało wtedy
71 tysięcy kibiców. Drugie miejsca na podium należy do gali UFC w Melbourne, w Australii, gdzie na trybunach zasiadło 56,200 widzów. Już dziś wiemy, że 39. Gala KSW Coloseum będzie (co najmniej!) trzecim najwyższym wynikiem w światowej historii tego sportu!!!

  • KSW – wielka federacja stworzona w Polsce

Po 13 latach od powstania KSW, w przededniu naszej największej Gali na Stadionie Narodowym, mogę
z satysfakcją przyznać, że jesteśmy bardzo dumni z tego, co udało się zbudować. Jesteśmy dziś liderem
w Europie, a w Polsce praktycznie nie mamy konkurencji. KSW, obok Tour de Pologne, jest dziś jedynym polskim eventem sportowym realizowanym z takim rozmachem i tak szeroko rozpoznawalnym na świecie – oglądają nas widzowie na 4 kontynentach, walki transmitują telewizje w 36 krajach. Od początku budowa silnej marki samej dyscypliny była jednym z głównych celów Federacji KSW. To dlatego w klatce KSW od lat rywalizują najlepsi zawodnicy. Przywiązujemy również ogromną wagę do każdego aspektu widowiska. Począwszy od logistyki, oprawy graficznej, a kończąc na widowiskowości każdej gali – w tej dziedzinie od kilku lat jesteśmy jedną z federacji wyznaczających światowe standardy. Wypełniamy największe hale w tym kraju, a w ten weekend padnie zapewne kolejny rekord oglądalności w TV i transmisjach online. Cieszę się, że udało nam się zbudować Polsce tak silną markę, dzięki wsparciu kibiców i mediów. Następny, naturalny krok to ekspansja na rynek brytyjski i amerykański – mówi Martin Lewandowski, jeden z założycieli KSW.

  • Marka KSW

Pod szyldem KSW kryją się nie tylko cykliczne gale, ale także szereg innych działań oraz zarządzanie wizerunkiem i kontraktami wielu zawodników. Marki w ramach KSW:
KSW – największa w Europie i czołowa na świecie gala MMA
KSW Squad- oficjalna linia odzieżowa KSW
KSW TV – oficjalna platforma streamingowa; największe transmisje online w Polsce. Jedyna PPV na taką skalę, transmitująca walki na całym świecie.
KSW obozy – organizacja obozów szkoleniowych
Puchar KSW – organizacja amatorskich zawodów MMA

Eventowo organizację wydarzenia wspiera agencja MyLand, odpowiedzialna za gale KSW od 10 lat. MyLand jest również jedynym producentem i wyłącznym dystrybutorem linii odzieżowej KSW Squad, a także w pełni zarządza internetową platformą kswshop.com.

Przed zbliżającą się Galą Coloseum Polsat uruchomiła sprzedaż zezwoleń na publiczne odtwarzanie KSW 39. Z oferty zakupu będą mogły skorzystać punkty gastronomiczne, bary, kluby, restauracje oraz hotele i pensjonaty. Sprzedaż zezwoleń na publiczne odtwarzanie gali „KSW 39 Colosseum” możliwa jest poprzez wypełnienie formularza aplikacyjnego na stronie licencje.polsat.pl.

Pełna lista kanałów: http://www.kswmma.com/index.php?s=news1&newsID=2319

[źródło: Biuro Prasowe KSW]


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>