„KSW 39. Coloseum” z 55 tys. widzów | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.05.2017

„KSW 39. Coloseum” z 55 tys. widzów

Już w najbliższą sobotę, 27 maja, na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się jedno z największych wydarzeń w światowej historii MMA. „KSW 39. Coloseum” zgromadzi 55 tys. widzów – to plasuje galę w trójce największych pod kątem publiczności sportowych imprez, jakie miały miejsce we współczesnej Polsce (po meczu siatkówki –Serbia w 2014 r., z udziałem 62 tys. kibiców oraz meczu otwarcia EURO 2012, gdzie starcie Polski z Grecją w piłce nożnej obejrzało blisko 57 tysięcy osób).

Dodatkowe miliony obejrzą widowisko przed ekranami – walki transmitować będą telewizje w 36 krajach, a transmisja online dostępna jest na całym świecie, na 4 kontynentach, na www.kswtv.com. W karcie walk znalazło się jedenaście pojedynków, a w walce wieczoru zmierzą się dwaj niepokonani mistrzowie: Mamed Khalidov i Borys Mańkowski. W Polsce Galę KSW pokaże m.in. Cyfrowy Polsat. Eventowo organizację wydarzenia wspiera agencja MyLand, odpowiedzialna za gale KSW od 10 lat.

  • KSW 39 Colosseum – pojedynek gigantów

„KSW 39 Colosseum” to jedno z największych wydarzeń na świecie w historii mieszanych sztuk walki. Ogromne audytorium PGE Stadionu Narodowego w Warszawie i gwiazdorska karta walk gwarantują niesamowite sportowe emocje. W klatce zmierzą się najlepsi i najbardziej widowiskowi wojownicy federacji KSW, m.in. Mariusz Pudzianowski i Tyberiusz Kowalczyk, Fernando Rodrigues Jr. i Marcin Różalski, Popek Monster i Robert Burneika, Karol Bedorf i Michał Kita, Łukasz „Juras” Jurkowski, Mateusz Gamrot czy Damian Janikowski.
W walce wieczoru zobaczymy pojedynek mistrzów Mameda Khalidova i Borysa Mańkowskiego. Stawką pięciu starć będą pasy mistrzowskie KSW.

  • Jedno z największych wydarzeń sportowych w Polsce

Po roku 2010 w naszym kraju odbyło się sporo ciekawych i prestiżowych wydarzeń sportowych, które przyciągnęły na trybuny różnych obiektów dziesiątki tysięcy kibiców. W świecie sportów walki największym jak do tej pory wydarzeniem było starcie Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką. Galę na nowym stadionie we Wrocławiu obejrzało 42 tysiące kibiców.

Rekord rekordów w Polsce pod względem liczby widzów padł 30 sierpnia 2014 roku podczas meczu siatkówki Polska – Serbia. Była to inauguracja mistrzostw świata, która przyciągnęła na PGE Narodowy w Warszawie 62 tysiące kibiców. Na drugim miejscu znalazł się oczywiście mecz otwarcia EURO 2012. Starcie Polski z Grecją w piłce nożnej, które również odbyło się na PGE Narodowym, obejrzało blisko 57 tysięcy kibiców. Również popularna nad Wisłą piłka ręczna nie może pochwalić się aż takimi osiągnięciami jak futbol czy siatkówka. Maksymalnie podczas meczów Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 na trybunach zasiadło kilkanaście tysięcy widzów.

Co ciekawe, jednym z najchętniej oglądanych meczów piłki ręcznej w Polsce było starcie pomiędzy Vive Tauron Kielce i Paris Saint Germain HB, które odbyło się w roku 2015 i zgromadziło w krakowskiej Tauron Arenie 15 300 widzów.

  • 39. KSW – w pierwszej trójce największych gal MMA w światowej historii

Rekord padł w czasach dla MMA „prehistorycznych”, w 2002 roku w Japonii – galę Pride obejrzało wtedy
71 tysięcy kibiców. Drugie miejsca na podium należy do gali UFC w Melbourne, w Australii, gdzie na trybunach zasiadło 56,200 widzów. Już dziś wiemy, że 39. Gala KSW Coloseum będzie (co najmniej!) trzecim najwyższym wynikiem w światowej historii tego sportu!!!

  • KSW – wielka federacja stworzona w Polsce

Po 13 latach od powstania KSW, w przededniu naszej największej Gali na Stadionie Narodowym, mogę
z satysfakcją przyznać, że jesteśmy bardzo dumni z tego, co udało się zbudować. Jesteśmy dziś liderem
w Europie, a w Polsce praktycznie nie mamy konkurencji. KSW, obok Tour de Pologne, jest dziś jedynym polskim eventem sportowym realizowanym z takim rozmachem i tak szeroko rozpoznawalnym na świecie – oglądają nas widzowie na 4 kontynentach, walki transmitują telewizje w 36 krajach. Od początku budowa silnej marki samej dyscypliny była jednym z głównych celów Federacji KSW. To dlatego w klatce KSW od lat rywalizują najlepsi zawodnicy. Przywiązujemy również ogromną wagę do każdego aspektu widowiska. Począwszy od logistyki, oprawy graficznej, a kończąc na widowiskowości każdej gali – w tej dziedzinie od kilku lat jesteśmy jedną z federacji wyznaczających światowe standardy. Wypełniamy największe hale w tym kraju, a w ten weekend padnie zapewne kolejny rekord oglądalności w TV i transmisjach online. Cieszę się, że udało nam się zbudować Polsce tak silną markę, dzięki wsparciu kibiców i mediów. Następny, naturalny krok to ekspansja na rynek brytyjski i amerykański – mówi Martin Lewandowski, jeden z założycieli KSW.

  • Marka KSW

Pod szyldem KSW kryją się nie tylko cykliczne gale, ale także szereg innych działań oraz zarządzanie wizerunkiem i kontraktami wielu zawodników. Marki w ramach KSW:
KSW – największa w Europie i czołowa na świecie gala MMA
KSW Squad- oficjalna linia odzieżowa KSW
KSW TV – oficjalna platforma streamingowa; największe transmisje online w Polsce. Jedyna PPV na taką skalę, transmitująca walki na całym świecie.
KSW obozy – organizacja obozów szkoleniowych
Puchar KSW – organizacja amatorskich zawodów MMA

Eventowo organizację wydarzenia wspiera agencja MyLand, odpowiedzialna za gale KSW od 10 lat. MyLand jest również jedynym producentem i wyłącznym dystrybutorem linii odzieżowej KSW Squad, a także w pełni zarządza internetową platformą kswshop.com.

Przed zbliżającą się Galą Coloseum Telewizja Polsat uruchomiła zezwoleń na publiczne odtwarzanie KSW 39. Z oferty zakupu będą mogły skorzystać punkty gastronomiczne, bary, kluby, restauracje oraz hotele i pensjonaty. Sprzedaż zezwoleń na publiczne odtwarzanie gali „KSW 39 Colosseum” możliwa jest poprzez wypełnienie formularza aplikacyjnego na stronie licencje.polsat.pl.

Pełna lista kanałów: http://www.kswmma.com/index.php?s=news1&newsID=2319

[źródło: Biuro Prasowe KSW]

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika