Lechia tylko remisuje w Gliwicach, ale awansuje w tabeli. Hit kolejki dla Legii | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.04.2017

Lechia tylko remisuje w Gliwicach, ale awansuje w tabeli. Hit kolejki dla Legii

Lechia zremisowała dziś z Piastem Gliwice 1:1 i tym samym przedłużyła serię bez wygranej na wyjeździe, która trwa od od 30 października 2016 roku. Mimo zdobycia jednego punktu Biało-Zieloni awansowali na 3 miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy, ponieważ w hicie 28. kolejki Lech Poznań przegrał z Legią Warszawą 1:2.

Lechia ostatnio wygrała na wyjeździe w Lotto Ekstraklasie 15 października zeszłego roku, podczas gdy pokonała Zagłębie Lubin 2:1. Od 30 października natomiast trwa niechlubne pasmo siedmiu wyjazdowych meczów bez zwycięstwa. Dzisiaj po raz kolejny podopieczni Piotra Nowaka nie potrafili zakończyć tej złej serii. Mimo że Biało-Zieloni zremisowali z Piastem, zdołali awansować o jedno miejsce w lidze. Stało się tak dzięki porażce Lecha z Legią. Poznaniacy wyszli wprawdzie pierwsi na prowadzenie w 82 minucie, ale stracili potem dwa gole: w 88 minucie i w doliczonym czasie gry.

Trzecia obecnie Lechia traci do lidera – Jagiellonii Białystok – pięć punktów, do Legii zaś cztery. Do końca rundy zasadniczej pozostały jedynie dwie kolejki. 17 kwietnia Lechia podejmie u siebie Arkę Gdynia, a następnie (22.04) wybierze się do Szczecina, by powalczyć ponownie o trzy punkty na obcym terenie. Nawet jeśli gdańszczanie wygrają za tydzień w poniedziałek, to i tak pozostaną na 3 miejscu. W przypadku remisu bądź porażki stracą wówczas szanse na zajęcia pierwszej lub drugiej pozycji po 30 kolejkach.

Pojedynek Lechii z Piastem rozpoczął się od gola dla gospodarzy, którzy strzelili gola w 10. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Do bramki trafił serbski obrońca Aleksandar Sedlar. Długo skądinąd z prowadzenia gracze Piasta cieszyć się nie mogli, bo po dwóch minutach doszło do wyrównania, także po rzucie wolnym. Na listę strzelców wpisał się Chorwat Mario Maloca.

Lechiści stworzyli w tym spotkaniu aż 19 sytuacji podbramkowych, z czego 5 zakończyło się strzałami w bramkę Piasta. Dwie bardzo dobre okazje miał Flavio Paixao, z czego w jednej trafił w poprzeczkę.

Skład Lechii przeciwko Piastowi: Kuciak – Stolarski, Janicki, Maloca, Wawrzyniak (61. Joao Nunes) – Borysiuk – F. Paixao, Krasić, Wolski, Haraslin (67. Sławczew) – M. Paixao (81. Kuświk)