LGP Wisła: Peter Prevc wygrywa, Żyła drugi! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.07.2014

LGP Wisła: Peter Prevc wygrywa, Żyła drugi!

Peter Prevc wygrał pierwszy indywidualny konkurs Letniej Grand Prix w Wiśle. Znakomicie spisał się Piotr Żyła, który zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się Niemiec Andreas Wellinger.

SkiJumping1_26072014

W sobotnim konkursie wzięło udział 2 Polaków, spośród których do serii finałowej awansowało czterech naszych reprezentantów. Zwycięzcą zawodów został Peter Prevc. Słoweniec oddał skoki na odległość 129,5 m oraz 132 m.

Jestem bardzo zadowolony ze startów tutaj i z mojej formy. Niestety potrzebuję trochę więcej czasu, żeby oswoić się z nowym systemem rozgrywania konkursów indywidualnych w lotach narciarskich R1; powiedział Prevc.

Tuż za Słoweńcem uplasował się Piotr Żyła, który uzyskał 124 m i 13,5 m.

Bardzo cieszę się z tego występu, to moje drugie trzecie miejsce podczas letniego FIS Grand Prix i takie szczególne, bo tutaj w Wiśle u siebie, przed swoją publicznością bardzo fajnie się skacze. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tych wszystkich skoków R1; dodał Żyła.

Trzecim zawodnikiem konkursu został Niemiec Andreas Wellinger, który lądował na 130,5 m i 13,5 m, gdy upadł podczas ostatniego swojego skoku.

Wiślańska skocznia pomimo dzisiejszego upadku w dalszym ciągu będzie dla mnie szczęśliwa, bo po raz kolejny udało mi się tutaj stanąć na podium. Dla mnie to duża radość móc skakać tutaj i przed taką publicznością R1; komentował Andreas Wellinger.