Linette osiąga ćwierćfinał w Kuala Lumpur | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.04.2014

Linette osiąga ćwierćfinał w Kuala Lumpur

Magda zakończyła już swój udział w turnieju WTA Kuala Lumpur. Polka przegrała dziś w ćwierćfinałowym pojedynku z Chinką Shuai Zhang w trzech setach. 22-letnia tenisistka, mimo tej porażki, może uznać decyzję o występie w Malezji za udaną.

MagdaLinetteWTA

pierwszego seta przegrała 2:6, w drugim zaś dwukrotnie przełamała rywalkę i wygrała 6:2. Trzeci, rozstrzygający set, Polka rozpoczęła znakomicie, wygrywając gema przy serwisie Zhang. Niestety, nie zdołała potem wygrać swojego podania i potem szło jej coraz gorzej. Dość powiedzieć, że nie wygrała gema przy własnym serwisie. Przegrała trzecią partię ostatecznie 1:6. Ostatnie dziewięć piłek w tym spotkaniu wygrała ponadto Chinka. Rywalizacja potrwała niespełna dwie godziny.

  • Magda vs Shuai Zhang 2:6, 6:2, 1:6

Warto dodać, że doszła nie tylko do ćwierćfinału w grze pojedynczej, ale także w podwójnej. Za do 1/4 singla polska tenisistka otrzyma czek w wysokości 6175 dolarów oraz 60 punktów do rankingu WTA.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika