Mistrzostwa Świata FIFA U-20 po raz pierwszy w Polsce | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.11.2018

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 po raz pierwszy w Polsce

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej FIFA U-20 po raz pierwszy odbędą się w Polsce. gospodarzem młodzieżowego mundialu.

W lutym 2019 roku w Gdyni odbędzie się losowanie drużyn młodzieżowego mundialu.
Losowanie grup młodzieżowego mundialu rozpocznie się 24 lutego 2019 roku w hali Arena. W ceremonii wezmą udział przedstawiciele drużyn z Włoch, Portugalii, Ukrainy, Francji, Norwegii a także z Polski, która jest gospodarzem wydarzenia.

Wśród zaproszonych gości znajdują się reprezentanci FIFA, PZPN-u a także władze Miast Gospodarzy.

W ceremonii uczestniczyć będą trenerzy i przedstawiciele wszystkich 24 drużyn, które wystąpią w przyszłorocznym mundialu. Na to wydarzenie zaproszono także legendy światowego i polskiego futbolu.

Arena jest obiektem wchodzącym w skład Gdyńskiego Centrum Sportu, do którego należy również stadion. Jego wielofunkcyjny charakter pozwala na organizację zawodów sportowych oraz imprez o charakterze kulturalnym, biznesowym i rozrywkowym takich jak: widowiska, wystawy, konferencje biznesowe i koncerty.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 rozpoczną się 2 2019 roku a zakończą 15 czerwca 2019 roku.

Mecze zostaną rozegrane w sześciu miastach Polski: Tychach, Bielsku-Białej, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy i Gdyni. Harmonogram rozgrywek jest w fazie zatwierdzania przez światową federację.

Młodzieżowy mundial jest trzecim pod względem rangi rozgrywek wydarzeniem FIFA.
W turnieju udział wezmą 24 zespoły z całego świata. Dotychczas gry zapewniło sobie 6 krajów europejskich: Polska, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia, a także dwóch przedstawicieli Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti.

W kolejnym etapie kwalifikacyjnym poznamy po 4 uczestników z Azji, Afryki, Ameryki Południowej oraz Strefy CONCACAF (Konfederacji Piłki Nożnej Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów).

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata FIFA U-20 słyną z odkrywania na boisku piłkarskich talentów. Zawodnicy, których talent dostrzeżono podczas udziału w Mistrzostwach Świata FIFA U-20 to gwiazdy światowego formatu a wśród nich: Sergio Aguero i Lionel Messi.

Autor

- dziennikarka sportowa.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika