Nowe rozdanie Nawałki na mecz z Meksykiem | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.11.2017

Nowe rozdanie Nawałki na mecz z Meksykiem

Adam Nawałka – selekcjoner reprezentacji Polski podjął decyzję o dokonaniu zmian składu reprezentacji podczas dzisiejszego meczu Polski z Meksykiem. Spotkanie towarzyskie odbędzie się o 20:45 na stadionie Energa w Gdańsku.

Ze względu na dużą intensywność meczów w klubach, trener reprezentacji Polski postanowił, że w poniedziałkowym meczu na boisku zabraknie liderów: kapitana – Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika, Kamila Grosickiego,Grzegorza Krychowiaka oraz Artura Boruca – który w pięknym stylu oficjalnie zakończył grę w reprezentacji Polski podczas piątkowego spotkania z Urugwajem.

Dzisiejszy mecz towarzyski z Meksykiem będzie pewnego rodzaju sprawdzianem dla naszych zawodników.

Selekcjoner reprezentacji Polski – Adam Nawałka – wyznaczył sobie dwa cele, które mogą być zrealizowane w dzisiejszym meczu towarzyskim. Pierwszym z nich jest testowanie nowych ustawień na boisku, drugim jest gra o zwycięstwo.

– Niezależnie od tego czy to jest mecz o punkty, czy towarzyski, to zawsze gramy o zwycięstwo. Każde spotkanie w barwach reprezentacji Polski jest dla zawodników zaszczytem i honorem, bo bronimy barw biało-czerwonych. Chcemy sprawdzić nowe ustawienia taktyczne i personalne. Mogło wydawać się, że wynik nie jest najważniejszą sprawą. Ale my chcemy zwyciężać i sprawdzać nowe ustawienia, czyli dwa w jednym – powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Meksykiem selekcjoner reprezentacji Polski – Adam Nawałka.

Przewidywany skład reprezentacji Polski podczas poniedziałkowego meczu z Meksykiem:

Wojciech Szczęsny, Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek, Jarosław Jach – Tomasz Kędziora, Krzysztof Mączyński, Karol Linetty, Rafał Kurzawa – Piotr Zieliński, Mariusz Stępiński, Maciej Makuszewski.

Dla przypomnienia Polacy obecnie zajmują szóste miejsce w rankingu FIFA. Meksyk zajmuje – szesnastą pozycję.

Mecz towarzyski Polski z Meksykiem jest prezentacją gry obu drużyn na boisku i zapowiedziom przygotowań do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Rosji.

Autor

- dziennikarka sportowa.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika