Parkrun Gdańsk. 5 kilometrów przez śnieg | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.02.2014

Parkrun Gdańsk. 5 kilometrów przez śnieg

W pierwszą sobotę lutego na parkrun Gdańsk zjawiło się 112 biegaczek i biegaczy, aby pokonać tradycyjną „piątkę” w Parku Reagana. Warunki nie należały do lekkich. Na trasie leżały hałdy śniegu, które były trudną przeszkodą dla wielu uczestników.

Parkrun Gdańsk. 5 kilometrów przez śnieg

Wśród Pań najszybsza była zwyciężczyni II edycji parkrun Gdańsk w rocznej klasyfikacji punktowej, Elżbieta Tuwalska, która z czasem 21:37 łącznie zajęła 13 miejsce w sobotnim biegu. Druga była Aleksandra Konkol z Akademii Biegania z wynikiem 24:29, a trzecia Kinga Zielińska z czasem 24:36.

Najszybciej 105. rundę akcji parkrun Gdańsk pokonał Daniel Mikielski, dla którego był to ósmy wygrany parkrun w ósmym starcie. Daniel pokonał dystans w czasie 18:48. Drugi był debiutujący Adam Głogowski, który deptał po piętach zwycięzcy. Ostatecznie linię mety przekroczył 20 sekund później. Najniższy stopień na podium zaliczył Michał Janiszek, a jego rezultat to 20:18.

Aktualny ranking trzeciego sezonu po pierwszym biegu:

Panie:

  1. Elżbieta Tuwalska – 200 pkt.
  2. Weronika Wilk (Akademia Biegania) – 295 pkt.
  3. Agata Masiulaniec (Akademia Biegania) – 293 pkt.

Panowie:

  1. Michał Janiszek – 293 pkt.
  2. Krzysztof Klawikowski – 281 pkt.
  3. Tomasz Bagrowski (Radość Biegania) – 280 pkt.

Organizatorzy akcji: Stowarzyszenie parkrun Polska oraz MOSiR w Gdańsku

Maciej Gach (parkrun Gdańsk)
Fot. Mirek Jasiński

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika