Parkrun Gdynia - 20 października bieg jubileuszowy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.10.2012

Parkrun Gdynia – 20 października bieg jubileuszowy

W sobotę 20 października o godzinie 9.00 na Gdyńskim Bulwarze odbędzie się urodzinowy bieg parkrun z cyklu cosobotnich, darmowych biegów na 5 km.

20 października o godzinie 9.00 na Gdyńskim Bulwarze startuje jubileuszowy bieg parkrun Gdynia. (Fot. Stowarzyszenie parkrun Polska)

Pobiegnijcie razem z nami

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania do wspólnego świętowania parkrun Gdynia, gdzie wspólnie uczcimy rok istnienia parkrun . W planach mamy urodzinowy tort, gości oraz (mamy nadzieję) rekordową frekwencję. Dlatego też zabierzcie ze sobą swoich bliskich oraz znajomych aby było nas jak nawięcej!

Parkrun wystartował 15 października 2011 jako pierwsza lokalizacja parkrun w Polsce, a 140 na świecie. W styczniu br. nastąpiła inauguracja parkrun w Gdańsku, natomiast w wakacje parkrun zagościł w Łodzi i Poznaniu. Podobnie jak w przypadku początków parkrun w innych miejscach gdyńska inauguracja zgromadziła kilku biegaczy. Po roku jest nas ponad 400 zarejestrowanych w ramach gdyńskiego parkrun i nasze grono wciąż się powiększa. Wśród uczestników mamy reprezentantów aż 18 klubów i grup biegowych.

Co osiągnęliśmy przez cały rok

Jeżeli chodzi o statystyki podsumowujące rok istnienia parkrun to do tej pory odbyło się 46 edycji parkrun Gdynia, w których łącznie uczestniczyło 1024 biegaczy! Jeżeli zsumujemy dystans jaki każdy indywidualnie pokonał w ramach parkrun to jest to 5,120km, co w wymiarze czasowym daje 418 godzin, czyli ponad 17 dni!

Co do liczby ukończonych biegów to na czele stawki są Marek Tokarski oraz Mariusz Miłkowski, którzy bieg ukończyli 29 razy. Zaraz za nimi plasuje się Marek Ruciński (Gdyńskie Morsy) z 25 ukończonymi biegami a następnie Leszek Goździewicz, który metę biegu przekroczył 24 razy. Wśród pań liderkami są Alicja Wrzosek (16) oraz Małgorzata Masłowska (13) a zaraz za nimi plasują się Sybilla Stolarczyk oraz Barbara Brzezińska, które ukończyły po 10 biegów.

W ramach parkrun mieliśmy aż 36 różnych zwycięzców biegów, a rekordy indywidualne pobijane były xx razy! Największą liczbę zwycięstw na swoim koncie ma Marek Ruciński (Gdyńskie Morsy), który aż 9 razy dobiegał do mety jako pierwszy. Na drugim miejscu z pięcioma zwycięstwami plasują się Piotr Dejnarowicz (Biegamyrazem.pl) oraz Marcin Zaremba (Biegamyrazem.pl).


Fot. Stowarzyszenie parkrun Polska

Najszybszymi uczestnikami parkrun są niepokonani do tej pory Jason Cherriman (Orpington Road Runners, England) oraz Magdalena Dias (WKS Flota Gdynia). W czerwcu 2012 oboje ustanowili rekordy parkrun Gdynia, które są jednocześnie obecnymi rekordami parkrun Polska. Jason pokonał dystans 5km na Gdyńskim Bulwarze w 16:08, natomiast Magda uzyskała wynik 19:23. W ramach gdyńskiej edycji parkun mamy trzech biegaczy, którzy uzyskali wyniki poniżej 17 minut; Jasona Cherrimana (16:08), Damiana Sławińskiego (16:49) oraz Piotra Zapolskiego (16:57). Przy tej okazji wspomnieć należy, iż w ramach parkrun Gdynia czasy poniżej 20 minut uzyskało do tej pory aż 28 uczestników!

Biegi organizowane przez biegaczy dla biegaczy

To jednak, co jest najbardziej cenne w parkrun i co nie da się przedstawić w formie statystyk to satysfakcja uczestników, przyjazna atmosfera oraz wspólny udział w biegu.

Nie byłoby parkrun bez kluczowego elementu – wolontariuszy, którzy w każdą sobotę prowadzą biegi. To dla nich słowa szczególnego uznania za ich wkład w rozwój parkrun Gdynia. Serdecznie dziękujemy!

Mamy nadzieję, że historia parkrun będzie stawała się coraz bogatsza w wyniki oraz indywidualne rekordy. Wierzymy, że atmosfera, którą stworzyli uczestnicy parkrun Gdynia będzie przyciągała kolejnych uczestników i za rok będziemy świętowali urodziny w jeszcze większym gronie parkrunnerów.

Dla przypomnienia biegi z cyklu parkrun są bezpłatne i odbywają w każdą sobotę o godzinie 9.00 w Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu na dystansie 5 km. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na stronie www.parkrun.pl, wydrukowanie nadanego indywidualnego kodu kresowego i przyniesienie go ze sobą na bieg.

Serdecznie zapraszamy !

Maciej Gach (parkrun Polska)
Stowarzyszenie parkrun Polska
ul. Żwirki i Wigury 8a/8
81-393 Gdynia

email: PolskaBiuro@parkrun.com
www: www.parkrun.pl

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. Jason Cherriman pisze:

    Hi there, thanks for a great parkrun. My wife who’s Polish just kindly read the blog to me. I hope to be back to Gdynia some time this year but will be doing gdansk parkrun on 6th April. A slight error in your blog though, I’m from England not Ireland. 🙂

  2. Alex pisze:

    Now correctly: „Jason Cherriman (Orpington Road Runners, England)” 🙂

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika