Pierwszy sprawdzian Polaków przed ME | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 31.05.2016

Pierwszy sprawdzian Polaków przed ME

Piłkarska Reprezentacja Polski rozegra w środę (1 czerwca) o godz. 20.45 pierwszy i przedostatni mecz towarzyski przed udziałem w Mistrzostwach Europy we Francji, które rozpoczną się 10 czerwca. Najpierw, na Stadionie Energa w Gdańsku, Polacy zmierzą się z Holandią.

polska_pilka_nozna

Przygotowania do francuskiego turnieju polscy rozpoczęli 17 maja w Juracie. Oczywiście w szerokiej, 28-osobowej, kadrze powołanej przez selekcjonera Adama Nawałkę zabrakło zawodników, którzy jeszcze nie zakończyli sezonu w klubach (np. Robert Lewandowski oczekujący na finał Pucharu Niemiec). Nad morze polscy reprezentanci mogli przybyć w towarzystwie rodziny. Nie zabrakło tam atrakcji dla partnerek piłkarzy. Przede wszystkim pierwsze zgrupowanie miało na celu pomoc kadrowiczom w zregenerowaniu sił. Kilka dni później, a dokładnie 23 maja, rozpoczęła się druga faza przygotowań w Polsce. Nie wszyscy jednak byli obecni tego dnia w Arłamowie. 26 maja do reszty dołączył między innymi Lewandowski. On, wraz z resztą przybyłych tego dnia, otrzymał od selekcjonera trzy dni wolnego. Pobyt w Arłamowie dla wszystkich piłkarzy, jak i sztabu szkoleniowego zakończył się 30 maja.

Na zakończenie zgrupowania w Arłamowie Nawałka podał końcowy, 23-osobowy skład Biało-Czerwonych, który uda się na finały ME we Francji. Trener ostatecznie musiał zrezygnować z trzech piłkarzy, dwóch bowiem wykluczyły kontuzje. Z powodu urazów na Euro zabraknie Pawła Wszołka, który już w Juracie nabawił się kontuzji, oraz Macieja Rybusa. Ten drugi zaczął mieć kłopoty zdrowotne w piątek. Z czasem okazało się, że uraz wyeliminuje go z występu we Francji. Podopieczny polskich reprezentantów zdecydował, że nie powoła: Przemysława Tytonia, Pawła Dawidowicza i Artura Sobiecha.

Poniżej kadra Polski składająca się z 23 piłkarzy na ME 2016:

 1. Wojciech Szczęsny
 2. Michał Pazdan
 3. Artur Jędrzejczyk
 4. Thiago Cionek
 5. Krzysztof Mączyński
 6. Tomasz Jodłowiec
 7. Arkadiusz Milik
 8. Karol Linetty
 9. Robert Lewandowski
 10. Grzegorz Krychowiak
 11. Kamil Grosicki
 12. Artur Boruc
 13. Jakub Wawrzyniak
 14. Kamil Glik
 15. Jakub Błaszyczowski
 16. Sławomir Peszko
 17. Bartosz Salamon
 18. Łukasz Piszczek
 19. Bartosz Kapustka
 20. Łukasz Fabiański
 21.  Filip Starzyński

Polacy rozegrają dwa mecze towarzyskie przed wylotem do Francji. Zanim 7 czerwca udadzą się do La Baule (miasteczko, w którym będą przebywać), na początku zmierzą się z reprezentacji Holandii w Gdańsku 1 czerwca, a następnie z reprezentacją Litwy w Krakowie 6 czerwca (godz. 18.00). Co ciekawe, po meczu z Holandią kadrowicze otrzymają dwa dni wolnego.

Premierowe starcie na ME odbędzie się 10 czerwca. Biało-Czerwoni zaś do rywalizacji przystąpią 12 czerwca. Przeciwnikiem Polski będzie wówczas Irlandia Północna (początek o godz. 18.00). Do drugiego pojedynku w grupie dojdzie 16.06 (godz. 21.00), rywalem – Niemcy. Trzecie a zarazem ostatnie w fazie grupowej, tym razem przeciwko Ukrainie, zostało zaplanowane na 21.06 (godz. 18.00).

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika