Roland Garros 2014: losowanie drabinki w piątek | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.05.2014

Roland Garros 2014: losowanie drabinki w piątek

Losowanie drabinki wielkoszlemowego turnieju Roland Garros odbędzie się w ten piątek. Zawody w Paryżu rozpoczną się zaś w niedzielę. Obecnie trwają kwalifikacje, w których udział bierze nadal tylko jedna Polka, jedna już odpadła.

RG2014kwalifikacje

Magda Linette oraz Paula Kania zgłosiły się do kwalifikacji do wielkoszlemowej imprezy rozgrywanej na ceglanej mączce, ponieważ ich pozycje w rankingu WTA nie pozwoliły im znaleźć się w drabince głównej.

Linette dzielnie walczyła. Jej pojedynek trwał dwie i pół godziny. Polka przegrała z Ksieniją Pierwak z Rosji po trzech setach, tj. 3:6, 7:6[2], 3:6. Kania z kolei pokonała w I rundzie Amerykankę Madison Brengle 2:1. Druga z Polek rywalizowała na korcie niespełna dwie godziny. W decydującym secie nie ma tie-breaka, więc Kania musiała wygrać przewagą dwóch gemów. Pierwszego seta wygrała nasza rodaczka 6:3, drugiego przegrała 1:6, trzeciego natomiast zwyciężyła 8:6. Warto dodać, że Brengle miała piłkę meczową przy stanie 5:4 w trzeciej partii przy serwisie Kani.

Kolejną rywalką (II runda) polskie tenisistki będzie Johanna Konta z Wielkiej Brytanii. Faworytką wg ekspertów jest Konta. Obie zawodniczki zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.

W turnieju głównym Roland Garros wystąpi co najmniej dziesięcioro Polaków, mianowicie: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Katarzyna Piter, Alicja Rosolska, Klaudia Jans-Ignacik, Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Michał Przysiężny, Mariusz Fyrstenberg, Matkowski.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>