Roland Garros, 7 dzień: tylko Kubot awansował | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 31.05.2014

Roland Garros, 7 dzień: tylko Kubot awansował

W obecnie trwającym Roland Garros z dnia na dzień ubywa polskich tenisistów. Dzisiaj z turniejem pożegnały się Katarzyna Piter, Alicja Rosolska oraz Klaudia Jans-Ignacik. do następnej rundy uzyskał za to Łukasz Kubot. Oprócz niego w paryskiej imprezie gra jeszcze w mikście Mariusz Fyrstenberg.

£ukasz Kubot/RG 2014

Kubot wespół ze Robertem Lindstedtem pokonali w dwóch setach, tj. 6:4, 7:6[5], duet Erlich-Melo. Dzięki wygranej polsko-szwedzki duet awansował do ćwierćfinału. W 1/4 ich rywalami będzie albo para Sock-Sousa, albo Gołubiew-Groth.

Z grą podwójną i tym samym z całym turniejem pożegnały się Piter i Rosolska. Ta pierwsza występował w parze z Oksaną Kałasznikową i przegrały 6:7[2], 4:6, drugiej zaś partnerowała Kanadyjka Gabriela Dabrowski. Obie tenisistki uległy 1:6, 2:6 parze Black-Mirza. Jans-Ignacik rywalizowała za to w mikście. Zwycięzcę musiał rozstrzygnąć super tie-break, którego Polaka ze swoim partnerem mikstowym nie zdołała wygrać.

Kubot dotarł po raz drugi do ćwierćfinału (w deblu) Roland Garros w karierze. Wcześniej znalazł się w tej fazie rozgrywek w 2010 roku. W poprzedniej edycji odpadł już w I rundzie. To piąty ćwierćfinał Kubota (w deblu). Jeśli awansuje do 1/2, to będzie to jego drugi półfinał w wielkoszlemowych zawodach (w deblu). W tym roku Polak triumfował z Lindstedtem w Australian Open.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika