Ruszyła Polska Liga Karate Tradycyjnego ORLEN 2016 | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.03.2016

Ruszyła Polska Liga Karate Tradycyjnego ORLEN 2016

Za nami eliminacje i I turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016… Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) i Rafał Wajda (Krakowski KKT) – to oni wywalczyli w pierwszym z trzech ligowych turniejów.

karateTegoroczne rozgrywki ligowe rozpoczęły się 20 marca w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”. Podczas turnieju rywalizowali zarówno debiutujący, jak i doświadczeni w ligowych rozgrywkach zawodnicy, którzy walczą o start w VII Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym 2016.

Finał kobiet to pojedynek dwóch mistrzyń: Agnieszka Sajdutka walczyła z ubiegłoroczną zwyciężczynią ligi – Marią Deptą (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki). Obie zawodniczki na ostatnich mistrzostwach Europy, walcząc w jednej drużynie, zdobyły złoto w kumite. Tym razem dwukrotnie walczyły przeciw sobie.
„To był pierwszy mój start w tym roku. Jestem z niego w miarę zadowolona, choć został niedosyt. Ciężko walczyło mi się z Marysią, bo to jedna z najlepszych zawodniczek karate. Spotkałyśmy się już w eliminacjach do finałowej czwórki i wtedy wygrała Marysia. W finale ja zwyciężyłam, ale po naprawdę trudnej walce z bardzo szybką rywalką. Do ligi w tym roku weszło dużo nowych zawodniczek, bardzo dobrych – to dla mnie dodatkowa motywacja” – podsumowała swój start Agnieszka Sajdutka.
Trzecie miejsce i 6 punktów zajęła Alicja Zalecińska (Kluczborski KK).

Rafał Wajda, zdobywca II miejsca w ubiegłorocznej edycji, pokonał w wyrównanej finałowej walce debiutującego w Polskiej Lidze Karate Tradycyjnego Michała Sowę (MUKS Bytom). Po turnieju powiedział: „Start w lidze pomaga mi w przygotowaniach do sezonu, do mistrzostw Polski. Traktuję go treningowo, ale z zaangażowaniem. Z Michałem stoczyłem dzisiaj dwie walki – pierwszą wygrałem, zdobywając wazari, drugą – finałową – przez wskazanie sędziów”. Trzecie miejsce wśród mężczyzn wywalczył Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki).

Kolejny turniej PLKT ORLEN 2016 rozegrany zostanie 16 kwietnia (sobota) w Warszawie / Mysiadle (Centrum Sportu w Gminie Lesznowola), a na finałowy zapraszamy 30 kwietnia do Lublina, do Centrum Spotkania Kultur. W tym roku celem PLKT jest wyłonienie reprezentacji Polski na VII Puchar Europy w Karate Tradycyjnym 2016, który rozegrany zostanie 28 maja br. w Dojo – Stara Wieś.

Wyniki I turnieju PLKT ORLEN 2016 (20 marca, Dojo – Stara Wieś)
Kobiety
1. Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie) – 8 pkt.
2. Maria Depta (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 7 pkt.
3. Alicja Zalecińska (Kluczborski KK) – 6 pkt.
4. Klaudia Piórek (AKT „Samuraj” Gniezno) – 5 pkt.
5. Aleksandra Gorzka (KK Pruszków) – 4 pkt.
6. Klaudia Mleko (Krakowski KKT) – 3 pkt.
7. Nikoletta Dzióba (KKT Polkowice-Lubin) – 2 pkt.
8. Maria Mielnik (Krakowski KKT) – 1 pkt

Mężczyźni
1. Rafał Wajda (Krakowski KKT) – 8 pkt.
2. Michał Sowa (MUKS Bytom) – 7 pkt.
3. Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki) – 6 pkt.
4. Dawid Rojowski (Kluczborski KK) – 5 pkt.
5. Konrad Kardas (KS „Pszczółka” KT Wieluń) – 4 pkt.
6. Damian Pawlik (KK Pruszków) – 3 pkt.
7. Jakub Malicki (UKS Budo Grodzisk Mazowiecki) – 2 pkt.
8. Maciej Szcząchor (KK Pruszków) – 1 pkt

Polska Liga Karate Tradycyjnego powstała w 2001 r. jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie. Turnieje ligowe są okazją do śledzenia rywalizacji i niezwykle ciekawych walk na najwyższym poziomie technicznym pomiędzy znakomitymi polskimi zawodnikami karate tradycyjnego. Dla karateków start w lidze jest często okazją na sprawdzenie formy przed rozpoczynającym się sezonem startowym. Zwycięzcą ligi zostaje zdobywca największej liczby punktów za zajęte miejsca w każdym z turniejów. Punkty za poszczególne miejsca są naliczane wg schematu: I miejsce – 8 punktów, II – 7 punktów (…) VIII miejsce – 1 punkt.

Polski Związek Karate Tradycyjnego

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika