Tenis ziemny. Przed turniejem w Indian Wells | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.03.2014

Tenis ziemny. Przed turniejem w Indian Wells

W najbliższy czwartek startuje kolejny turniej tenisowy rangi ATP i WTA. Udział w rozgrywkach BNP Paribas Open wezmą mężczyźni i kobiety. Nieoficjalnie zwana piątym wielkim szlemem impreza potrwa do 6 marca. Dziś rozpoczną się kwalifikacje w , do których przystępują dwie Polki.

ATP-WTA-IndianWells

22-letnia Magda Linette i rok od niej starsza Katarzyna Piter będą walczyć o udział w głównym turnieju. 115 w rankingu WTA Linette w pierwszej rundzie zmierzy się z Kazaszką Jarosławą Szwiedową (64 w klasyfikacji). Z kolei Piter, która pierwszy raz w karierze znalazła się w pierwszej setce rankingu WTA (96 pozycja), trafiła zdecydowanie lepiej, ponieważ zagra z Holenderką Michaellą Krajicek (235).

Pojedynki Polek zaplanowane są jako czwarte na danych kortach, czyli ich występy będą ostatnimi na tych kortach. Piter pojawi się na korcie 3, Linette – na 4. Żeby wystąpić w głównej drabince BNP Paribas Open obie tenisistki będą musiały wygrać dwa spotkania, czyli przejść dwie rundy eliminacji. W przypadku awansu do decydującej rundy pierwsza z ww. Polek zagra ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Zahlavovą-Strycovą a Min, rywalką drugiej zaś będzie lepsza w spotkaniu Hlavackova-Date Krumm.

Wkrótce poznamy wyniki losowania singlowych par do zasadniczej drabinki. Spośród kobiet zagrają na pewno Agnieszka i Urszula Radwańskie. Spośród mężczyzn zagwarantowany udział mają: Jerzy Janowicz, Łukasz oraz .


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika