Tenis ziemny: Przysiężny przegrywa w Oberstaufen | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.07.2014

Tenis ziemny: Przysiężny przegrywa w Oberstaufen

Michał przegrał dziś w Oberstaufen z Austriakiem Gibrilem Diarrą 6:7, 4:6. Rozstawiony z numerem drugim Polak wcześniej pokonał Niemca Philippa Petzschnera w dwóch setach. W niemieckim challengerze awansować do kolejnej rundy zdołali natomiast debliści Błażej Koniusz i Andriej Kapaś.

MączkaTenisZiemny

przed pojedynkiem z Diarrą był uznawany za faworyta, więc jego porażka z Austriakiem okazała się wielką niespodzianką. Polski tenisista fatalnie spisuje się w obecnie trwającym sezonie. Dość powiedzieć, że wygrał w tym roku zaledwie 3 (słownie: trzy) mecze. Przysiężny był ostatnim reprezentantem Biało-Czerwonych w singlu w Oberstaufen.

W tym challengerze występuje jeszcze trzech Polaków: Andriej Kapaś, Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk. Wszyscy zakwalifikowali się do ćwierćfinałów. Dwaj pierwsi grają ze sobą w grze podwójnej i wyeliminowali dziś duet Eysseric-Fucsovics 6:4, 6:4. Przedtem Kowalczyk wraz z Mołdawianinem Radu Albotem pokonali Macieja Smołę i Chorwata Antonio Veicia 6:0, 6:1. O półfinał obie pary będą walczyć jutro (piątek).

Wcześniej z ww. zawodów odpadli Grzegorz Panfil, i wspomniany Smoła. Panfil pożegnał się z dwoma konkurencjami, Kapaś zaś nie kontynuuje swojej przygody w grze pojedynczej.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika