Trzy medale dla AZS Uniwersytet Gdański | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.02.2018
Sport | Autor: Redakcja

Trzy medale dla AZS Uniwersytet Gdański

Zawodniczki i zawodnicy AZS UG wrócili z 3 medalami z Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn, które odbyły się w Warszawie. Damska drużyna zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej i srebrny w klasyfikacji uniwersytetów, a męska – srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów. Jest to najlepszy wynik w historii działalności tej sekcji sportowej na UG! Ponadto w klasyfikacji generalnej drużyna męska uplasowała się na 5. miejscu. Najlepsze w rywalizacji okazały się drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wśród kobiet i Uniwersytetu Warszawskiego wśród mężczyzn. 

W meczu o trzecie miejsce podopieczne Tomasza Aftańskiego pokonały Uniwersytet Szczeciński rzutach karnych. Ostatecznie zespół w rywalizacji kobiet zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w klasyfikacji uniwersytetów. Jest to najlepszy wynik w historii działalności tej sekcji sportowej na UG. Z kolei zawodnicy UG zdobyli ostatecznie 5. miejsce w warszawskim turnieju i srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów.

– Jestem dumny z postawy dziewczyn w całym turnieju. To ogromny sukces. Piękna historia, która jest nagrodą za ciężką pracę treningową.Wychodzi doświadczenie zebrane w rozgrywkach Ekstraligi futsalu kobiet oraz wcześniejsze starty w AMP-ach. Nawet nie marzyłem o takim wyniku. Czujemy się cudownie i pokazujemy, że warto nam kibicować, nam pomagać, nas wspierać – skomentował Tomasz Aftański, trener zespołu kobiet.

W turnieju damskim obok zespołu UG Pomorze reprezentowała drużyna AWFiS Gdańsk.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet i Mężczyzn odbył się w dniach 16-18 lutego w Warszawie.

źródło: UG

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika