Tylko dwie Polki w singlu. Po losowaniu w Indian Wells | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.03.2014

Tylko dwie Polki w singlu. Po losowaniu w Indian Wells

Wiemy już, którzy zawodnicy będą rywalami Polaków i Polek w rozpoczynającym się w czwartek tenisowym turnieju ATP i WTA w Indian Wells. Jedynie trzy reprezentantki naszego kraju wystąpią w BNP Paribas Open. Dwie tenisistki, które wzięły udział w kwalifikacjach, zostały wyeliminowane już w pierwszej rundzie.

AiURadwanskie

Magda Linette i Katarzyna Piter zagrały w kwalifikacjach do turnieju głównego w Indian Wells. Obie nie zdołały jednak awansować do drugiej, decydującej rundy tych kwalifikacji. Jak pisałem w poprzednim artykule na temat udziału Polek w eliminacjach, łatwiejszą drogę miała Piter, która mierzyła się z 235 rakietą WTA, natomiast Linette trafiła na 64 tenisistkę kobiecego rankingu. Wbrew przewidywaniom większe szanse na miała młodsza Polka. Wygrała ona seta ze Jarosławą Szwiedową, natomiast jej o rok starsza rodaczka była w stanie wygrać tylko trzy gemy z Michaellą Krajicek.

Tak więc w singlu zobaczymy w akcji tylko dwie panie: obie siostry Radwańskie. Urszula rozpocznie rozgrywki w pierwszej rundzie. Jej rywalką będzie Kanadyjka polskiego pochodzenia, Aleksandra Wozniak. Co ciekawe, zwyciężczyni tego spotkania w kolejnej fazie zmierzy się z Sabine Lisicki, Niemką także z polskimi korzeniami.

Agnieszka Radwańska, rozstawiona w tym amerykańskim turnieju z numerem 3, zaczyna od drugiej rundy. Jej przeciwniczką będzie lepsza w spotkaniu pomiędzy Belindą Bencic a Heather Watson. Ta pierwsza otrzymała dziką kartę od organizatora.

W sumie w Indian Wells przebywają trzy polskie tenisistki. W grze podwójnej weźmie udział Klaudia Jans-Ignacik.  Jej partnerką będzie Iveta Melzer (obecnie żona austriackiego tenisisty Juergena Melzera, wcześniej nosiła nazwisko Benesova). Rywalkami obu pań będą Anabel Medina Garrigues oraz Jarosława Szwiedowa.

Jeśli chodzi o mężczyzn, przeciwnikiem Łukasza Kubota będzie Serhij Stachowski, Michał Przysieżny zagra z Nikołajem Dawydienką, a powalczy o awans do trzeciej rundy (rozpocznie on od drugiej rundy) ze zwycięzcą meczu pomiędzy Alejandro Fallą a Federico Delbonisem. W przypadku wygranych Kubot w kolejnej rundzie zmierzy się z  Gaëlem Monfilsem, Przysiężny zaś z Johnem Isnerem.

Nie odbyło się jeszcze losowanie par deblowych. Na temat rywali polskich deblistów w następnym artykule, kiedy będą znane wyniki losowania.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika