"Dylematy wychowania" - bezpłatne warsztaty dla rodziców | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.04.2013

„Dylematy wychowania” – bezpłatne warsztaty dla rodziców

Fundacja Rozwoju Rodziny organizuje bezpłatne warsztaty dla rodziców dzieci 0-6 lat, odbywające się w gdańskich Klubach Mam/Klubach Rodzica, pod hasłem „Dylematy wychowania”. Rodzice, po zapisaniu się u liderki najbliższego klubu, będą mogli uczestniczyć w warsztacie prowadzonym przez dwoje doświadczonych psychologów.

"Dylematy wychowania" - bezpłatne warsztaty dla rodziców

Wybierz temat dla siebie!

 1. „Frustrować czy zaspokajać – jak odróżniać potrzeby od kaprysów dziecka” to spotkanie wprowadzające w potrzeby psychofizyczne dziecka na różnych etapach rozwojowych, dające rodzicom bazę do odróżniania zachcianek od prawdziwych potrzeb dziecka.
 2. „Smutek, złość czy płacz i trzaskanie drzwiami – o emocjach i sposobach radzenia sobie z nimi” – to spotkanie poświęcone temu jak radzić sobie emocjami dziecka, jak wspierać prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka.
 3. „Ach te emocje, jak uspokoić samego siebie” – warsztat dotyczący radzenia sobie z trudnymi emocjami przez rodziców, poświęcony także omówieniu zwiększających ryzyko uzależniania strategii takich jak przemoc psychiczna i fizyczna, alkohol, używki, hazard.
 4. „Pozwalać czy zabraniać, nagradzać czy karać – jak wyznaczać dziecku granice, by wzrastało w szacunku i poczuciu własnej wartości” – to spotkanie wyposażające rodziców w umiejętność stawiania dziecku granic bez używania klapsów, czy innych metod opartych na przemocy.
 5. „Rodzeństwo – zazdrość i rywalizacja – o emocjach i zachowaniach, które je nakręcają” – to warsztat pomagający rodzicom zrozumieć przeżycia dzieci w relacji z rodzeństwem, nauczyć ich zachowań, które rozładowują trudne emocje pomiędzy dziećmi.
 6. „Córeczka tatusia, synek mamusi – czyli o seksualności dziecka i jej wpływie na relacje z rodzicami” – to warsztat o relacjach w rodzinie, rywalizacji, identyfikacji oraz o tym jak rozmawiać z dziećmi o ciele, rodzeniu czy seksie.
 7. „Księżniczki i superbohaterowie – czyli o tym jak zabawy i bajki odzwierciedlają lęki i pragnienia dzieci” – to warsztat odnoszący się do modnych bajek, zabawek, ukazujący znaczenie zainteresowań dziecka w kontekście zadań rozwojowych. Pokazuje również rodzicom mechanizm uzależnienia od telewizji, komputera czy internetu.
 8. „Ja to rodzic, czy rodzic to tylko część mojego Ja” – to warsztat podsumowujący i odnoszący się do godzenia życia rodzinnego z zawodowym, społecznym i osobistym.

Aktualny harmonogram dostępny na www.klubyrodzica.info oraz na stronach www poszczególnych Klubów: Start, Tarapaty, Ujeścisko, Przymorze i Morena.

klubyrodzica.inforodzicdziecko.pl

Projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Rodziny www.rodzicdziecko.pl

Projekt współfinansowany przez Urząd Gdańsk.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
 1. Magda pisze:

  Bardzo ciekawa tematyka. Właściwie to na każde takie spotkanie mogłabym się wybrać :)… gdybym mieszkała w okolicy :)Fajnie że są takie inicjatywy. Magda z dlaczegoplacze.wordpress.com

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>