Bean Boots - buty dla myśliwych coraz bardziej pożądane | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.12.2014
Moda | Autor: Redakcja

Bean Boots – buty dla myśliwych coraz bardziej pożądane

LL Bean to amerykańska firma z ponad stuletnią tradycją. Założona w 1912 roku przez Leona Leonwood Bean istnieje nieprzerwanie, w dodatku jej produkty cieszą się coraz większą popularnością. Dziś LL Bean to duży, liczący się na świecie koncern, z rocznym obrotem przekraczającym 1,5 mld dolarów. Jego flagowym produktem są buty „Bean Boots” – pierwotnie przeznaczone dla myśliwych, dziś coraz częściej noszone na co dzień.

llbean-1

Charakterystyczne buty w dolnej części pokryte są gumą, co powoduje, że są nieprzemakalne, z kolei ich górna część jest skórzana. Są produkowane ręcznie, co sprawia, że ich trwałość jest bardzo wysoka. Ciekawostką jest fakt, iż LL Bean oferuje swoim klientom możliwość naprawy zniszczonych butów, z czego klienci przywiązujący się do obuwia chętnie korzystają. Zdarza się, że do firmowego warsztatu szewskiego trafiają buty mające kilkadziesiąt lat, które po naprawie wracają do właściciela.

Co można powiedzieć o Bean Boots? Z pewnością to, że że są charakterystyczne i rozpoznawalne na pierwszy rzut oka, co jest wartością samą w sobie. Gdy dodatkowo uzmysłowimy sobie, że mamy do czynienia z producentem, który na rynku istnieje od ponad stu lat, za którym stoi tradycja i doświadczenie, nie dziwi fakt, że produkowane przez niego obuwie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i staje się po prostu modne i pożądane.

Na polskim rynku marka nie jest jeszcze szczególnie znana i rozpoznawalna, ale bardzo prawdopodobne, że moda na charakterystyczne „gumowe buty” do nas także przybędzie.

Poza butami firma produkuje kurtki, koszule, swetry, torby, akcesoria dla wędkarzy, myśliwych, sprzęt i akcesoria sportowe i wiele, wiele innych. W sumie ponad 150 tys. produktów.

Jak każdy duży koncern, tak również LL Bean ma własne laboratirium badawcze, którego celem jest testowanie prototypowych produktów zanim trafią do masowej produkcji.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika