Wielkanoc w krzywym zwierciadle, czyli jak spędzić święta inaczej niż wszyscy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.04.2014

Wielkanoc w krzywym zwierciadle, czyli jak spędzić święta inaczej niż wszyscy

Większości z Nas kojarzy się z domem, rodziną i świątecznymi potrawami. Jednak coraz częściej wybierają spędzenie tych świąt poza domem. Podróżują, by poznać inny kraj, inną kulturę, innych ludzi.

zajac

Malowanie jajek, pieczenie babki, gotowanie bigosu, święcenie pokarmów to dla Polaków nieodłączny element świąt wielkanocnych. Biegamy i myślimy, co przygotować do jedzenia, jak urządzić mieszkanie, jakie uatrakcyjnić święta dzieciom, tak żeby miały poczucie jak ważny jest ten dzień, a zarazem żeby się nie nudziły. Ale czy to wszystko jest niezbędne i aż tak wymagane? Czy nie łatwiej wyjechać z rodziną na wycieczkę?

Przez tradycję jesteśmy przyzwyczajeni do syto zastawionego stołu, do siedzenia z rodziną w domu. Ale są ludzie, którzy sprzeciwiają się konwenansom. Według znanego portalu turystycznego coraz częściej w okresie świątecznym wyjeżdżają z rodzinnych miast. Niektórzy zostają w Polsce, a inni wybierają sąsiadujące państwa. Polacy najczęściej wybierają pobyty w ośrodkach o standardzie trzygwiazdkowym, w pakietach trzy i czterodniowych z pełnym wyżywieniem i dodatkowymi atrakcjami zapewnianymi przez hotele i pensjonaty. Dużym powodzeniem podczas świątecznych wyjazdów cieszą się obiekty z basenem lub strefą relaksu i SPA. Często turyści wybierają wyjazdy za granicę, ponieważ przy kupieniu biletu dwa, trzy miesiące wcześniej są w stanie zaoszczędzić nawet 30% ceny.

Popularne na przełomie marca i kwietnia są Paryż, Rzym i Barcelona. Prawie dwukrotnie wzrasta liczba rezerwacji hoteli w okresie przypadających na czas w tych miastach. Do odwiedzin zapraszają nie tylko charakterystyczna architektura miejsc, ale także łagodny, sprzyjający spacerom klimat i ceny nieco niższe niż podczas długiego, majowego weekendu. Natomiast Ci, którzy decydują się zostać w Polsce, najczęściej wybierają Trójmiasto, Warmię i Mazury, Zakopanem, ale również Ciechocinek i Polanicę Zdrój.

Okazuje się zatem, że pragną nie kłopotać się już świątecznymi przygotowaniami, a miło i rodzinnie spędzić ten czas. Chcą mieć zorganizowany pobyt, podczas którego będą mieć wiele atrakcji, które oferują im hotele.

Autor

- dziennikarka. Z zamiłowania fotografka. Miłośniczka siatkówki i filmu.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika