Chcą walczyć z łamaniem praw człowieka na Ukrainie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.12.2016
Świat | Autor: Redakcja

Chcą walczyć z łamaniem praw człowieka na Ukrainie

W grudniu w Warszawie odbyło się spotkanie z udziałem polskich i ukraińskich parlamentarzystów, poświęcone problematyce łamania praw człowieka na Ukrainie.

W spotkaniu udział wzięli m.in. deputowany ukraińskiej Rady Najwyższej Mykola Skoryk (Blok Opozycyjny), poseł RP Kornel Morawiecki (WiS), poseł RP Janusz Sanocki (niezależny), poseł RP Jan Klawiter (Prawica RP), senator Jerzy Wcisła oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka.

W trakcie głos zabrała również matka jednej z ofiar zamordowanych w Odessie, Pani Neonila Berezowska, reprezentująca Radę Matek 2 Maja R1; stowarzyszenie skupiające rodziny ofiar tamtej tragedii. Poprosiła uczestników o to, by nie ustawali w działaniach mogących wyjaśnić okoliczności tamtych zajść i ukarać winnych. Podkreśliła również, iż w chwili obecnej przyciągnięcie międzynarodowej uwagi jest jedyną nadzieją na sprawiedliwość dla wszystkich rodzin, ponieważ ukraiński nie radzi sobie z naciskami ze strony radykałów odpowiedzialnych za ten mord.

Spotkanie przebiegło spokojnie i owocnie, a biorący w nim udział parlamentarzyści zobowiązali się do dalszej pracy na rzecz walki z przypadkami łamania praw człowieka na Ukrainie.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika