Konflikt irańsko–saudyjski grozi światową eksplozją | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.01.2016

Konflikt irańsko–saudyjski grozi światową eksplozją

Nierozwiązywalnym dylematem staje się sytuacja na bliskim wschodzie. Przyglądające się nam z ojcowską troską salony Berlina, Paryża, Brukseli i Waszyngtonu jakoś przeoczyły masową egzekucję w Arabii Saudyjskiej, gdzie 47 osobom nie sympatyzującym z rządzącym tam reżymem profilaktyczne obcięto głowy, co naturalnie dla wspomnianych salonów nie stanowi naruszenia demokracji czy też – uchowaj Boże! – uchybienia prawom człowieka.

francja_konflikt-1

Ten programowo zbagatelizowany przez Zachód incydent już doprowadził do sytuacji grożącej eksplozją na światową skalę jaką może być niewątpliwie ewentualny irańsko–saudyjski.

I tu także nie widać dobrego wyjścia z sytuacji, gdyż trudno sobie wyobrazić by Stany Zjednoczone przestały popierać zamordystyczny reżym Saudów, cokolwiek by on nie wyczyniał, gdyż jest on potrzebny Waszyngtonowi w prowadzonej przez USA polityce antyrosyjskiej.

A w naszym „grajdołku”? Oderwani od stołków beneficjenci „państwa platformy” prędzej podpalą kraj, niż pogodzą się z utratą swoich przywilejów. Tymczasem wygadywane przez nich brednie o „zamachu stanu” mogą niespodziewanie mieć wcale racjonalne podstawy zważywszy, że zamach stanu to z definicji pozaprawne działania zmierzające do przejęcia władzy wymierzone przeciwko LEGALNIE WYBRANYM WŁADZOM.

Nie słyszałem jeszcze o „zamachu stanu” skierowanym przeciwko opozycji, może zatem ów pozorny bełkot świadczy o tym, że wydający go z siebie wiedzą i planują coś, o czym ogół obywateli nie ma pojęcia?

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika