Polska wprowadza ponownie kontrolę graniczną z krajami UE | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 15.10.2013

Polska wprowadza ponownie kontrolę graniczną z krajami UE

Polska wprowadzi tymczasową kontrolę graniczną z krajami UE – donosi Komsomolska Prawda. Ma ona związek z konferencją ONZ w Warszawie i wprowadzona zostanie na okres od 8 do 23 listopada br. W tym czasie ponownie uruchomione zostanie 126 punktów kontroli granicznej lądowej, 18 powietrznej oraz 9 przejść granicznych na morzu.

granice_panstwPolska wprowadza ponownie kontrolę graniczną z krajami UE

Fragment polsko-niemieckiej granicy. (Fot. Mateusz War/Wikipedia.org)

Celem wprowadzenia kontroli granicznych przez MSW jest niedopuszczenie do wjazdu na teren naszego kraju osób niepożądanych, które mogłyby zakłócić bezpieczny i swobodny przebieg konferencji.

„Decyzję w sprawie wznowienia kontroli granicznej w czasie konferencji Narodów Zjednoczonych, zgodnie z prawem układu z Schengen , podjął Minister Spraw Wewnętrznych RP – Bartłomiej Sienkiewicz” – powiedział jego rzecznik – Paweł Majcher.

Konferencja ONZ odbędzie się w Centrum Kongresowym Stadionu Narodowego. Według organizatorów, wezmą w niej udział eksperci ds. środowiska ze 190 państw.

Paweł Majcher

Paweł Majcher

Oczekuje się, że w trakcie konferencji opracowane zostaną podstawy dla przyszłego porozumienia w sprawie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Jego podpisanie nastąpi w 2015 roku w Paryżu.

Źródło: Komsomolska Prawda
Opracował: Zenon Lica

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika