Bilet na pociąg Słoneczny w komórce | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.07.2014

Bilet na pociąg Słoneczny w komórce

W trasę wyruszył już pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich, który przez całe wakacje łączy Mazowsze z Trójmiastem. Pasażerowie mogą kupować bilety bez konieczności stania w kolejkach do kas, za pomocą aplikacji mobilnej SkyCash. Dodatkowo, przyda się ona w aglomeracji trójmiejskiej wszystkim, którzy zechcą np. kupić bilety komunikacji miejskiej lub do kina.

SkyCash_Pociag Sloneczny

 Pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich to wakacyjny środek transportu, cieszący się niesłabnącą popularnością wśród osób planujących wypoczynek nad polskim morzem. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, bilety można kupować także przy użyciu aplikacji mobilnej SkyCash. Pasażerowie mogą w ten sposób uniknąć kolejek do kas, dokonać zakupu biletu na kilka dni przed wyjazdem lub nawet w drodze na dworzec. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Aplikacja jest przydatna także nad morzem. Przy jej użyciu można płacić za przejazdy pociągami SKM i autobusami miejskim (MZKZG), kupować bilety do kin w Gdyni, Gdańsku, Sopocie i Rumi oraz wypłacać gotówkę z bankomatów sieci Euronet. Kierowcy mogą też regulować dzięki SkyCash za parkowanie w Trójmieście i na Helu.

Żeby kupić bilet na pociąg „Słoneczny”, wystarczy wybrać stację początkową i końcową, a następnie zatwierdzić transakcję. Pasażer może zapłacić środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash, jak również używając podłączonej do systemu karty płatniczej MasterCard lub Visa. Podczas kontroli należy okazać konduktorowi bilet, który zostaje automatycznie zapisany w zakładce „Kontrola biletów”. Tę czynność można wykonać także w trybie offline, bez konieczności łączenia się z Internetem.

– SkyCash to szybki sposób na zakup biletu Kolei Mazowieckich, ale dzięki współpracy z lokalnymi przewoźnikami okazuje się idealnym partnerem podróży także nad samym morzem – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, SkyCash – Stały i natychmiastowy dostęp do biletów autobusowych oraz SKM, daje możliwość wygodnego i bezstresowego przemieszczania się między wieloma nadmorskimi miejscowościami – dodaje Mazurkiewicz.

Żeby korzystać ze SkyCash, wystarczy posiadać telefon z dostępem do Internetu i zainstalować bezpłatną aplikację. Można to zrobić wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com albo wysyłając pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego). Użytkownicy smartfonów mogą też pobrać SkyCash w dedykowanych sklepach z aplikacjami.

Autor

- niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika