Co dalej z klubem sportowym Gedania? Płażyński apeluje o dialog | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.10.2016

Co dalej z klubem sportowym Gedania? Płażyński apeluje o dialog

– Nadszedł czas na działanie, gdańszczanie i gdański sport są tego warte – tymi słowami Kacper Płażyński, działacz społeczny zaapelował do władz Gdańska o rozwiązanie trwającego od lat problemu wokół klubu sportowego S.A.

plazynski

jest prawnikiem i działaczem społecznym.

Klub chce się rozwijać, realizować inwestycje i rozpocząć normalne funkcjonowanie. Założenia władz klubu przewidują zbudowanie na części ziemi należącej do klubu mieszkaniowego, które w przyszłości ma być źródłem finansowania klubu.

Ze strony władz Gdańska nie ma jednak na to zgody. Niestety nie ma także dialogu. A o dialog, otwartą dyskusję w sprawie możliwości rozwoju klubu od dawna apeluje m.in. Gedanii S.A. Zdzisław Stankiewicz.

Gdański prawnik i działacz społeczny włączył się w próbę rozwiązania problemu i zaapelował o debatę pomiędzy prezydentem Gdańska a władzami klubu Gedania. Płażyński chce także zaprosić do debaty mieszkańców i radę dzielnicy Wrzeszcz Dolny, co wydaje się bardzo dobrym pomysłem, ponieważ to właśnie brak dialogu z mieszkańcami Gdańska jest wymieniany jako jeden z ważniejszych zarzutów wobec sprawującego funkcję od 1998 roku prezydenta Pawła Adamowicza.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>