Czy zakaz handlu w niedziele powinien pozostać? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.12.2021

Czy zakaz handlu w niedziele powinien pozostać?

Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, co sądzą Państwo o zakazie handlu w niedziele? Czy taki zakaz powinien zostać utrzymany? A może należałoby go znieść?

Całkowity zakaz handlu to złe rozwiązanie

Student Uniwersytetu Gdańskiego: Niedziele niehandlowe to w pewnym sensie dobry pomysł, szczególnie dla osób pracujących w handlu. to możliwość spędzenia czasu z najbliższymi. Jednak całkowity zakaz handlu w niedziele uważam za bardzo złe rozwiązanie, bo niektórzy tylko w weekendy mają czas na zakupy. Najlepszym rozwiązaniem byłaby połowa niedziel niehandlowych, reszta handlowych.

Studenci UG. (fot. A. Gwiazda, P. Kozień)

Młodzi chcieliby pracować w niedziele

Edmund Reszka: Potrzebne mi rzeczy kupuję w tygodniu i nie potrzebuję handlowych niedziel. Szkoda mi tylko młodych ludzi, którzy nie mogą w niedziele pracować, a z pewnością by chcieli. Przez to mniej zarobią.

Edmund Reszka. (fot. A. Gwiazda, P. Kozień)

Nie podoba mi się praca w niedziele

Pani Agata: Pracuję w markecie budowlanym i bardzo mi się to nie podoba, że muszę pracować w niedziele. Rozumiem, że jest to temat sporny R1; na przykład, u mnie w pracy jest tak, że niektórzy chcą sobie dorobić w niedziele, inni, tak jak ja, wolą mieć dzień wolny.

Pani Agata. (fot. A. Gwiazda, P. Kozień)

powinny wrócić

Pani Marta: Jestem przeciwna niedzielom niehandlowym, bo czasami w tygodniu trudno wybrać się na zakupy i ta niedziela to dzień, w którym znalazłoby się czas, żeby to zrobić. Zdecydowanie wolałabym, żeby wróciły niedziele handlowe.

Rozmawiały: Aleksandra Gwiazda i Paulina Kozień

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. J.3 pisze:

    Oczywiście że handlowe niedziele powinny wrócić. To normalność.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika