Przed meczem z Metalistem na PGE ARENIE | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.10.2013

Przed meczem z Metalistem na PGE ARENIE

Na niedzielny mecz z Metalistem Charków (godz. 17.00 na ARENIE Gdańsk) będzie można dojechać komunikacją miejską i samochodem. Ogólnodostępny parking P4 dla zmotoryzowanych kibiców będzie w obniżonej cenie. Na to spotkanie nie będą kursować kolejki SKM.

parkingi_PGE-dojazdy-wyjazdy

Wjazd na ogólnodostępny parking P4 od ul. Marynarki Polskiej możliwy będzie przez pierwsze rogatki zlokalizowane przy ul. Żaglowej (za budynkiem Urzędy Skarbowego). Drugi wjazd przy ul. Żaglowej udostępniony będzie dla osób, które dojeżdżają na stadion z kierunku ulic Uczniowskiej i Pokoleń Lechii Gdańsk.

Swobodny wyjazd bezpośrednio meczu możliwy będzie TYLKO przez parking P3 w kierunku ul. Uczniowskiej (na węzeł Harfa). Po wyjściu wszystkich kibiców z terenu parkingu zostaną uruchomione wyjazdy przy ul. Żaglowej – zarówno w kierunku ul. Marynarki Polskiej, jak i ul. Uczniowskiej.

Bilety będą sprzedawane w obniżonej cenie 5 zł przy wjeździe na parking. Płatność wyłącznie gotówką.

W niedzielę tramwaje linii 10 będą kursować według obowiązujących stałych niedzielnych rozkładów jazdy i wg stałej taryfy biletowej. Bilet wstępu na stadion nie będzie upoważniał do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Jednocześnie przypominamy, że wciąż trwa dystrybucja biletów. Dla kibiców Klub przygotował specjalną ofertę cenową wejściówek – trwa przedsprzedaż w kasach stadionu.

Bilety na to spotkanie, podobnie jak na mecze ligowe są sprzedawane na dolne sektory trybun, z wyjątkiem sektorów 1 i 2. Obecnie – jeśli chodzi o dolne sektory – w sprzedaży są wyłącznie miejsca na trybunie żółtej. jej wypełnieniu będą sukcesywnie uruchamiane kolejne sektory. Osoby, które kupiły bilety na miejsca na trybunie zielonej zostaną przeniesione na trybunę żółtą, mogą też skorzystać z opcji zwrotu biletu jeśli takie rozwiązanie ich nie satysfakcjonuje. Bilety będzie można zwracać w kasach stadionu oraz w wyspach Lechii Gdańsk (adresy placówek można znaleźć na stronie http://www.lechia.pl/podstrona,13-bilety.html) – za okazaniem dowodu zakupu – do 2 godzin przed rozpoczęciem meczu.

Harmonogram przedsprzedaży w kasach biletowych przy stadionie (wyłącznie w pawilonie kasowym od strony ul. Żaglowej):

  • piątek 11 października w godz. 10.00-18.00
  • sobota 12 października w godz. 10.00-18.00

Sprzedaż w dniu meczu (niedziela, 13 października) również będzie się odbywała tylko w pawilonie kasowym od strony ul. Żaglowej od godz. 10.00 do zakończenia pierwszej połowy.

Ceny biletów:

  • Wszystkie sektory dolne: bilet normalny – 20 zł, dzieci do lat 13 – 5 zł
  • Wejściówki na sektory 1 i 2 w cenie 50 zł (normalny) i 5 zł dla dzieci do lat 13

Klub przygotował specjalne zniżki dla posiadaczy karnetów. Jeśli ktoś posiada karnet na cały sezon 2013/14 może kupić bilet na to spotkanie ze zniżką 50%, natomiast posiadacze abonamentów na rundę jesienną są uprawnienie do zniżki w wysokości 25% od normalnej ceny wejściówki. Przypominamy natomiast, że karnety ligowe nie obowiązują na to spotkanie.

Ponadto informujemy, że na ten mecz towarzyski nie jest konieczne posiadanie Karty Kibica Lechii Gdańsk. Jednak osoby, które jej nie posiadają będą mogły zakupić papierowe bilety tylko i wyłącznie w kasach przy stadionie Arena. Zakup w Internecie i na Wyspach Lechii jest możliwy tyko dla posiadaczy Karty Kibica.

Z uwagi na specjalne ceny na ten mecz nie będzie osobno wydzielonego sektora rodzinnego, tak jak jest to w przypadku spotkań ligowych.

Jednocześnie przypominamy, że w Internecie i na Wyspach Lechii prowadzona jest również sprzedaż biletów jednorazowych na mecz T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk – Lech Poznań, który odbędzie się w sobotę 19 października na Arenie o godz. 20.30.

oprac. Katarzyna Pająk

Autor

- Gazeta BałtyckaMoto Replika