Rozbił namiot przed Urzędem Miejskim w Gdańsku. Głoduje przeciwko eksmisji. | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.08.2012

Rozbił namiot przed Urzędem Miejskim w Gdańsku. Głoduje przeciwko eksmisji.

Od 3 dni na trawniku pod Urzędem Miejskim w Gdańsku pan Wojciech Dąbrowski prowadzi bezterminowy strajk głodowy w proteście wobec bezprawnej eksmisji jego ciężko chorej żony z mieszkania komunalnego na ul. Sychty. Śpi w namiocie i domaga się, aby prezydent Paweł zszedł do niego na rozmowę.

Wojciech Dąbrowski przed gdańskim urzędem prowadzi bezterminowy strajk głodowy. (Fot. Grupa Inicjatywna „NIC O NAS BEZ NAS” / niconasbeznas.pl)

Jak do tego doszło?

Na początku sierpnia Państwo Dąbrowscy zostali wyrzuceni z mieszkania, które zajmowali od kilkudziesięciu lat. Przez ostatnie 2 lata, na skutek dramatycznie niskich dochodów i wysokich kosztów leczenia, nie byli w stanie opłacać czynszu. zeszłorocznej podwyżce czynszów ich zadłużenie zaczęło lawinowo rosnąć, w tej chwili wraz z odsetkami przekracza 30 tysięcy złotych.

Jak dalej potoczyły się losy państwa Dąbrowskich? Szczegóły opisuje Grupa Inicjatywna „NIC O NAS BEZ NAS”. Zapraszamy do lektury http://niconasbeznas.pl/?p=1754

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika