„Wspólnie zadbajmy o nasze podwórko” - ruszyła dystrybucja materiałów budowlanych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.07.2012

„Wspólnie zadbajmy o nasze podwórko” – ruszyła dystrybucja materiałów budowlanych

Rozpoczęła się dystrybucja materiałów w ramach programu „Wspólnie zadbajmy o nasze podwórko”. Jako pierwsze do członków wspólnot trafią materiały budowlane.

Uruchomiony wiosną tego roku miejski program „Wspólnie zadbajmy o nasze podwórko” ma na celu poprawę estetyki gdańskich podwórek. W ramach programu miasto przekazuje wspólnotom – dzierżawcom i właścicielom terenów przyległych do nieruchomości – elementy budowlane i sadzonki zieleni.

Przekazane materiały budowlane mieszkańcy wykorzystają do zagospodarowania swoich podwórek, według wcześniej opracowanych koncepcji.

Do programu zgłoszonych zostało w sumie 45 podwórek, z których korzysta około 60 wspólnot mieszkaniowych. W opracowaniu znacznej części koncepcji zagospodarowania pomagali studenci Wydziału Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej oraz architekci z Biura Rozwoju Gdańska.

Wnioski i projekty składać można było w gdańskim magistracie do połowy maja. Ich weryfikacją pod kątem zgodności z przepisami zajmowała się komisja złożona z przedstawicieli Wydziału Gospodarki Komunalnej i Wydziału Architektury gdańskiego magistratu, oraz Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. zakończeniu procesu weryfikacji organizator przystąpił do przekazywania poszczególnym wspólnotom materiałów.

Dystrybucja materiałów właśnie się rozpoczęła. Jako pierwsze przekazywane są materiały budowlane – m.in. płyty chodnikowe, kostka kamienna, brukowiec, piasek, które trafią w miejsce wskazane przez wspólnoty.

Możliwe jest już także otrzymanie nasion trawy, gdyż pogoda sprzyja jej sadzeniu. W następnej kolejności, jednak nie wcześniej niż od września, przekazywane będą sadzonki krzewów, które zgodnie z regułami sztuki ogrodniczej należy sadzić jesienią.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika