„Wspólnie zadbajmy o nasze podwórko” - ruszyła dystrybucja materiałów budowlanych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.07.2012

„Wspólnie zadbajmy o nasze podwórko” – ruszyła dystrybucja materiałów budowlanych

Rozpoczęła się dystrybucja materiałów w ramach programu „Wspólnie zadbajmy o nasze podwórko”. Jako pierwsze do członków wspólnot trafią materiały budowlane.

Uruchomiony wiosną tego roku miejski program „Wspólnie zadbajmy o nasze podwórko” ma na celu poprawę estetyki gdańskich podwórek. W ramach programu miasto przekazuje wspólnotom – dzierżawcom i właścicielom terenów przyległych do nieruchomości – elementy budowlane i sadzonki zieleni.

Przekazane materiały budowlane mieszkańcy wykorzystają do zagospodarowania swoich podwórek, według wcześniej opracowanych koncepcji.

Do programu zgłoszonych zostało w sumie podwórek, z których korzysta około 60 wspólnot mieszkaniowych. W opracowaniu znacznej części koncepcji zagospodarowania pomagali studenci Wydziału Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej oraz architekci z Biura Rozwoju Gdańska.

Wnioski i projekty składać można było w gdańskim magistracie do połowy maja. Ich weryfikacją pod kątem zgodności z przepisami zajmowała się komisja złożona z przedstawicieli Wydziału Gospodarki Komunalnej i Wydziału Architektury gdańskiego magistratu, oraz Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Po zakończeniu procesu weryfikacji organizator przystąpił do przekazywania poszczególnym wspólnotom materiałów.

Dystrybucja materiałów właśnie się rozpoczęła. Jako pierwsze przekazywane są materiały budowlane – m.in. płyty chodnikowe, kostka kamienna, brukowiec, piasek, które trafią w miejsce wskazane przez wspólnoty.

Możliwe jest już także otrzymanie nasion trawy, gdyż pogoda sprzyja jej sadzeniu. W następnej kolejności, jednak nie wcześniej niż od września, przekazywane będą sadzonki krzewów, które zgodnie z regułami sztuki ogrodniczej należy sadzić jesienią.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>