Zamknięte sektory na PGE Arenie - jest decyzja wojewody | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.11.2012

Zamknięte sektory na PGE Arenie – jest decyzja wojewody

Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski wydał decyzję zakazującą przeprowadzenia imprezy masowej z udziałem publiczności w wydzielonych sektorach K i L na Stadionie Piłkarskim w Gdańsku. Zakaz dotyczy meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Lechia Gdańsk – Widzew Łódź, który zostanie rozegrany 16 listopada br. w ramach rozgrywek Ekstraklasy.

Gdańsk (Fot. Gazeta Bałtycka)

W dniu 2 listopada do Wojewody wpłynął wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku z prośbą o wprowadzenie zakazu. W uzasadnieniu Komendant wskazał, że w dniu 30 września br., podczas meczu Lechii Gdańsk z Lechem Poznań, doszło do uchybień ze strony organizatora meczu. W trakcie trwania zawodów grupa niezidentyfikowanych kibiców Lecha Poznań, dokonała odpalenia materiałów pirotechnicznych w postaci rac świetlnych, co wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 59 ustawy z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych.

W związku z negatywną oceną stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego, w trakcie trwania powyższej imprezy masowej, zasadnym jest spełnienie przesłanki do podjęcia decyzji w trybie art. 34 ust. 1 pkt 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Od decyzji stronom przysługuje odwołanie do Ministra Spraw Wewnętrznych w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika