Kilometry Dobra | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.05.2014

Kilometry Dobra

Kilometry dobra to Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Celem organizacji jest integracja środowiska fundraiserów w Polsce, ustanawianie i propagowanie najwyższych standardów etycznych w działalności fundraisingowej oraz edukacja w tym zakresie.

thumb

Celem jest zebranie środków na realizację celów statutowych organizacji partnerskich. Zbiórka publiczna środków pieniężnych odbywa się od 1 marca 2014 r. do 31 maja 2014 r. Finał kampanii przewidziany jest na 1 czerwca 2014 roku. Tego dnia organizacje partnerskie podejmą próbę ułożenia nieprzerwanego ciągu z monet o nominale 1 zł na odcinkach o długości 77 km w celu pobicia Rekordu Księgi Guinnessa, który obecnie należy do austriackiej organizacji BG/ BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75,24 km składający się z miliona jednocentówek euro.

Kampanię zdecydował się wesprzeć reprezentant Polski w skokach narciarskich, Maciej Kot. W mojej dyscyplinie ważne są pojedyncze metry. Jednak w przeciągu całego sezonu, całej kariery metry składają się na kilometry, dziesiątki kilometrów. Tak samo jest z pomaganiem – nie chodzi o wielkie czyny, ale o małe czynności życia codziennego, żeby dawać jakąś cząstkę i to złoży się na coś dużego, fajnego, coś co pomoże innym ludziom. Dlatego zachęcam do udziału w kampanii „Kilometry dobra”. Złotówka do złotówki i pomożemy innym ludziom- tak promuje kampanie Maciej Kot.

Źródło: kilometrydobra.pl/ oficjalny fan page Maćka Kota

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika