Mecz Lechia-Polonia. Jak dojechać na stadion 20.08? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.08.2012

Mecz Lechia-Polonia. Jak dojechać na stadion?

20 sierpnia o godz. 18.30 na PGE Gdańsk odbędzie się pierwszy w tym sezonie mecz T-Mobile Ekstraklasy, w którym zagrają Lechia Gdańsk i Polonia Warszawa.

Wszystkich kibiców piłki nożnej zachęcamy, by udając się na stadion, skorzystali ze środków komunikacji miejskiej – kolejek i tramwajów.

Na odcinku Gdańsk Główny – Gdańsk Stadion Expo – Gdańsk Główny PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. uruchomi pociągi. To najszybszy sposób dotarcia do PGE Areny – podróż trwa zaledwie 6 minut. W dodatku przejazd jest bezpłatny.

Pierwszy „dowozowy” wyruszy z Gdańska Głównego o godzinie 16:05 i do godziny 17:25 pociągi SKM będą kursowały co 20 minut. Od godziny 17:25 pociągi SKM pojadą co 10 minut. Ostatni skład SKM przed meczem wyruszy z Gdańska Głównego o godzinie 18:15.

Pociągi „odwozowe” pojadą z przystanku Gdańsk Stadion EXPO od godziny 20:25 z częstotliwością co 10 minut.

ZTM

Wszystkie linie tramwajowe dojeżdżające w okolice stadionu: 4, 10 i 14 jeździć będą według obowiązującego rozkładu jazdy.

Z kolei z uwagi na bezpieczeństwo, na prośbę Policji, zakończeniu meczu wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii 14 w ciągu ul. Marynarki Polskiej na od Węzła Kliniczna do Placu Wolności w Nowym Porcie.

Planowe kursy linii 14 z przystanku „Władysława IV” w Nowym Porcie w kierunku Centrum o godz. 20:21 i 20:37 zostaną wykonane trasą zastępczą przez: Oliwską – Brzeźno – Hallera – Kliniczną i dalej stałą trasą przez ul. Jana z Kolna.

Planowe kursy linii 14 z przystanku „Urząd Miejski” o godz. 20:18 i 20:38 zostaną skierowane na trasę zastępczą: – Jana z Kolna – Kliniczna – Hallera – Brzeźno – Nowy Port.

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika