Policjanci opuszczają Trójmiasto. insp. Wojciech Sobczak podziękował za zaangażowanie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.06.2012

Policjanci opuszczają Trójmiasto

Policyjne wsparcie opuszcza Trójmiasto. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Wojciech Sobczak podziękował wszystkim policjantom zaangażowanym w dotychczasowe zabezpieczenie przebiegu EURO 2012.

Policyjne wsparcie opuszcza Trójmiasto. (Fot. KWP Gdańsk)

Jednocześnie pożegnał blisko 1200 policjantów z ościennych województw, którzy wracają do domu po zakończeniu rozgrywek w Gdańsku.

Prawie 1200 policjantów przyjechało do Trójmiasta wspiarać miejscowych funkcjonariuszy w czasie rozgrywek EURO 2012. (Fot. KWP Gdańsk)

Dzisiaj do swoich macierzystych jednostek wracają policjanci, którzy przyjechali na wsparcie zabezpieczenia Euro 2012. Blisko 1200 funkcjonariuszy z ościennych województw przez ostatnie kilkanaście dni pomagało pomorskim policjantom dbać o bezpieczeństwo zarówno kibiców, jak i mieszkańców Trójmiasta.

Policjanci wracają dziś do macierzystych jednostek. (Fot. KWP Gdańsk)

Insp. Wojciech Sobczak pogratulował policjantom profesjonalizmu i zaangażowania. Jak podkreślił, miało to bezpośrednie przełożenie na przebieg zabezpieczenia tak prestiżowej imprezy sportowej, które do tej pory, za wyjątkiem drobnych incydentów, odbyło się bez zastrzeżeń.

Spośród funkcjonariuszy, którzy przyjechali do Gdańska najliczniejszą grupęstanowili policjanci prewencji. (Fot. KWP Gdańsk)

Spośród funkcjonariuszy, którzy przyjechali do Gdańska najliczniejszą grupę stanowili policjanci prewencji. Obok nich na Pomorzu pracowali kryminalni i policjanci ruchu drogowego.

Przyjezdni funkcjonariusze przez ostatnie kilkanaście dni pomagali pomorskim policjantom dbać o bezpieczeństwo zarówno kibiców, jak i mieszkańców Trójmiasta. (Fot. KWP Gdańsk)

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podkreślił jednocześnie, że słowa uznania należą się wszystkim policjantom, którzy pracowali przy zabezpieczeniu mistrzostw.

Jednocześnie podkreślił, że Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej nadal trwają, dlatego też oczekuje od wszystkich pomorskich policjantów ogromnego zaangażowania, inicjatywy i dalszej wzorowej służby.

(KWP)

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika