Absurdy drogowe. Błędne oznakowanie ulic i dróg. Akcja "Stop absurdom drogowym". | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 26.02.2013

„Stop absurdom drogowym” – czy to już koniec złego oznakowania dróg?

Ogromna liczba znaków drogowych, które często wykluczają się wzajemnie R1; to zmora użytkowników dróg. W tej masie nakazów, zakazów i ograniczeń szczególnie trudno odnaleźć się kierowcom, którzy nie znają miasta.

"Stop absurdom drogowym" - czy to już koniec złego oznakowania dróg?

Pomorskie drogi pełne są błędnego, dezinformującego kierowców oznakowania. (Fot. Gazeta Bałtycka)

Wojewoda Pomorski jako organ nadzoru nad zarządzaniem ruchem na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych rozpoczyna akcję „Stop absurdom drogowym”. Na stronie internetowej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego dostępny jest już formularz zgłoszeniowy, za pośrednictwem którego informować można o oznaczeniach, które zamiast ułatwiać jazdę dezorientują kierowców. Istnieje również możliwość dodania zdjęcia, które może ułatwić rozpatrzenie zgłoszenia, już na etapie jego otrzymania.

liczą na to, że dzięki współpracy z użytkownikami dróg będą w stanie skutecznie eliminować przypadki nieuzasadnionych rozwiązań w organizacji ruchu. Otrzymane od kierowców informacje mają być sukcesywnie, w miarę możliwości, wyjaśniane z zarządcami dróg. Pomysłodawcy akcji mają nadzieję, że efektem tych działań będzie bardziej czytelne oznakowanie ulic, które poprawi komfort jazdy na drogach województwa pomorskiego.

R1; Wierzymy, że akcja „Stop absurdom drogowym” przyniesie korzyści nie tylko dla zmotoryzowanych mieszkańców naszego województwa, ale w konsekwencji wpłynie też na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg R1; informują pomorscy urzędnicy.

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Kate pisze:

    Powinni jeszcze stworzyć formularz do zgłaszania znaków z ograniczeniem prędkości postawionych w latach 70 kiedy 20 czy 30 km/h to było faktycznie dużo 🙂

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika