Kradł rowery spod gdańskich centrów handlowych | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.09.2012

Kradł rowery spod gdańskich centrów handlowych

Dzięki pracy kryminalnych z Wrzeszcza do policyjnego aresztu trafił 19-letni mężczyzna, który kradł rowery głównie spod gdańskich centrów handlowych i sklepów. Zdarzały się też mu kradzieże z terenu szkoły czy biblioteki. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymany od sierpnia do września br. ukradł co najmniej 20 rowerów o łącznej wartości przeszło 20 tys. zł.

W piątek popołudniu na ul. Chopina przed jednym z supermarketów kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali 19-letniego gdańszczanina. Praca funkcjonariuszy wykazała, że mężczyzna ten stoi za kradzieżami rowerów, do których od jakiegoś czasu dochodziło m.in. w okolicach gdańskich centrów handlowych.

Śledczy zebrali bogaty materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 19-letniemu mieszkańcowi Gdańska zarzutów za kradzieże co najmniej 20 rowerów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zaraz po kradzieży, sprawca szybko pozbywał się swojego łupu.

Nastolatek kradł głównie jednoślady wartości ok. 1-1,5 tys. zł, które później sprzedawał za 200 – 300 zł. Swoją działalnością przestępczą, naraził inne osoby na straty sięgające powyżej 20 tys. zł.

Funkcjonariusze cały czas pracują nad odzyskaniem skradzionych rowerów. Młody gdańszczanin był już w przeszłości notowany za kradzieże.

Za kradzież grozi do 5 lat.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika