„Hobbit: The Battle of Five Armies”- nowy tytuł Hobbita | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.05.2014

„Hobbit: The Battle of Five Armies”- nowy tytuł Hobbita

Peter Jackson poinformował media o tym, że trzecia część sagi „Hobbita” zmienia tytuł. Od teraz będzie się ona nazywała „The Hobbit: The Battle of The Five Armies”. Jaka była tego przyczyna?

„Hobbit: The Battle of Five Armies”- nowy tytuł Hobbita

Początkowo „Hobbit” miał składać się z dwóch części, jednak w lipcu 2012 roku Jackson wygłosił oświadczenie, w którym poinformował, że w związku ze sporą ilością wciąż niezrealizowanego materiału literackiego ekipa wróci na plam i nakręci dodatkowe zdjęcia. Całość natomiast zostanie zaprezentowana w trzech filmach. Światowa premiera pierwszej części z sagi miała miejsce 28 listopada 2012 roku, a drugi film pod tytułem „” pojawił się 13 grudnia 2013 roku.

Dotychczas trzecia część sagi przygód Bilbo Bagginsa nazywała się „Hobbit: There And Back Again” („Hobbit: Tam i z powrotem”), jednak niedawno i reżyser filmu, Peter Jackson, poinformował o zmianie tytułu filmu. W uzasadnieniu powiedział on, że „Tam i z powrotem” świetnie oddawało charakter drugiej części, kiedy ten film był ostatni. Kiedy „Hobbit” przekształcił się z dylogii w trylogię cała fabuła się zmieniła i nie jest to już tylko opowieść o podróży Bilbo, co ma odzwierciedlać nowy tytuł. „The Hobbit: The Battle of The Five Armies” nawiązuje do wielkiej bitwy, która przedstawiona zostanie w filmie.
Trzecią część sagi będziemy mogli obejrzeć w kinach 12 grudnia 2014 roku.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka. Z zamiłowania fotografka. Miłośniczka siatkówki i filmu.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>