Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na piknik filmowy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.08.2012

Kino na trawie – zaprasza Muzeum Emigracji w Gdyni

zaprasza mieszkańców Trójmiasta i turystów na letnie, plenerowe pokazy „” w Parku Rady Europy w centrum Gdyni.

W sobotnie wieczory zaprezentujemy trzy doskonałe polskie komedie. Zróżnicowane wątki emigracyjne przeplatają się w nich z wyobrażeniami Polaków o lepszym świecie, perypetiami bohaterów zderzających się z realiami życia zagranicą oraz ich częstym zakłopotaniem i zabawną niezgrabnością w konfrontacji z obcokrajowcami. Wynika z tego wiele barwnych i komicznych sytuacji, które jednak niejednokrotnie skłaniają do refleksji.

Przesądy na temat obcych, trudności w odnalezieniu się poza ojczyzną i wielka nadzieja na poprawę swojego losu – te czasem zabawne, czasem poruszające emigranckie historie znane są każdej polskiej rodzinie.

Ponadto, sympatyków polskich pasażerów ucieszą epizody podróży transatlantyckich – w dwóch filmach pojawiają się unikatowe zdjęcia nakręcone na polskich statkach Batory i Stefan Batory.

W najbliższą sobotę, 4 sierpnia lipca o g. 21.30, pokażemy Żonę dla Australijczyka w reżyserii Stanisława Barei. Na wszystkie pokazy wstęp wolny!

Program
  • 4 sierpnia 2012 | godz. 21.30
    Żona dla Australijczyka
  • 25 sierpnia 2012 | godz. 21.30
    Szczęśliwego Nowego Jorku

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>