"Pakt Ribbentrop-Beck" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.02.2016

„Pakt Ribbentrop-Beck”

„Pakt Ribbentrop-Beck, czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki” .

pakt„Polacy mają wszelkie przymioty oprócz zmysłu politycznego” – Winston Churchill.

Polska 1939 roku – czas kiedy należy ustąpić poddać się bolesnym koncesjom wszystko po to, aby państwo i obywateli uratować przed unicestwieniem.

Autor udowadnia, iż podjęte w tamtym czasie decyzje były błędem. Największą cenę polski zapłacił za przystąpienie do wojny przeciwko Niemcom wchodząc w złudny sojusz z Francją i Wielką Brytanią.

Według Piotra Zychowicza należało ustąpić Hitlerowi, pozwolić na włączenie Gdańska do Rzeszy, na wytyczenie eksterytorialnej autostrady przez Pomorze. Co później? Stanąć w szeregach niemieckiej armii i zaatakować Związek Radziecki. To polskie dywizje na wschodnim froncie przypieczętowałyby los Stalina i jego imperium.

Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego.

„Piotr Zychowicz podejmuje sprawę najbardziej tragicznego momentu w polskiej historii, kiedy stawiliśmy czoło agresji hitlerowskiej, narażając się nie tylko na niewolę, ale także na eksterminację. Nie wiemy na pewno, czy można było tego uniknąć, ale to dobrze, że w naszej pamięci historycznej pojawi się wreszcie przemilczana na ogół sprawa, że w 1939 roku Polacy, wbrew zdrowemu rozsądkowi, wybrali „egzotyczny” sojusz z Anglią i bardzo wątpliwy sojusz z Francją, co tylko uradowało Stalina. Miłość swego kraju, jego dziejów i doli wymaga, aby rzetelnie badać i oceniać kluczowe decyzje historyczne bez dotychczasowych uników i przemilczeń. Tego wymaga też narodowa i ludzka solidarność z milionami tych, co wtedy cierpieli i ginęli bez nadziei” – Andrzej Wielowieyski.

„Sam bardzo chciałem napisać taką książkę, ale dla czytelnika to dobrze, że nie starczyło mi czasu, bo Piotr Zychowicz napisał ją lepiej. Nieodparcie nasuwa się przy jej lekturze skojarzenie z przełomowym Lodołamaczem Wiktora Suworowa. Autor nie odkrywa żadnych sensacji, zbiera tylko przesłanki powszechnie znane, niezaprzeczalne, i zestawia je w nieodparty ciąg logiczny. Nie sposób zakwestionować jego wywodu w żadnej części. A zarazem trudno pogodzić się z tym, co ewidentnie udowadnia. Bo przez całe dziesięciolecia wbijano nam do głowy coś przeciwnego.” – Rafał A. Ziemkiewicz

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBIS
Data wydania: 23 sierpnia 2012
Gatunek:


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 1 Komentarz
Napisano
  1. Piotr pisze:

    Przyznaję , że czytam te wywody ze zgrozą . Przedłużmy nieco ten „ciąg logiczny”: przy koncepcji Autora to my zamiast Ukraińców pełnilibyśmy funkcje strażników w „polskich obozach koncentracyjnych” zaś po ( przegranej ) wojnie cieszylibyśmy się państwem o rozmiarach Księstwa Monaco – w optymistycznym wariancie naturalnie . Zanim Autor zacznie tworzyć kolejne „ciągi logiczne ” proponuję trochę poczytać prac z „historii realnej ” . Naprawdę warto ! Piotr

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika